Advert

Refakatçı hizmetlerine daha fazla parasal yardım

AOK Hessen etnik pazarlama müdürü Necati Suözer acıklıyor.

Refakatçı hizmetlerine daha fazla parasal yardım
Bu içerik 424 kez okundu.
Advert

 

AOK Hessen: Hizmet veren kuruluşların ve hastaların sayısı artmaktadır.

AOK Hessen: Hizmet veren kuruluşların ve hastaların sayısı artmaktadır.AOK Hessen 2017 yılında 80 hospis hizmet kuruluşunu 2,1 milyon Avro ile maddi olarak destekledi. Bu miktar bugüne kadar ödenen miktarlar arasında en büyük yeri almaktadır. 2016 yılında ise bu hizmet alanı için aktarılan para 1,8 milyon Avro`dur.

Hessen eyaletinde üstün nitelikli ölüm refakatçılık hizmetine her zaman ki gibi ihtiyaç duyulmaktadır. 2017 yılında 4.000´den fazla ölüm süresince verilen refakatçılık hizmetinin finansmaını yapılmıştır. Hizmet alanların yarısından fazlası hastahane ve bakım kurumlarında hizmet alırlarken, toplamda 1.700 kişiye ev ortamında hizmet verilmiştir.

Ambulant yani seyyar / gezici ayakta hizmet sunan hospis kuruluşlarının da sayısında büyük artış tespit edilmiştir. 2016 yılında 76 tane Hessen´de hizmet sunan kuruluş maddi destek için başvuruda bulunmuştur.

Hospis hizmetlerinde amaç; hastaların yaşam kalitesini artırmak ve ölüm sürecine girenlerin ve yakınlarının ölümü daha huzurlu bir şekilde karşılamasını sağlamak. Hospisin yararlarından biri de gereksiz ve fazladan tedavi riskini azaltması. Hospislerde hastanın gününü nasıl geçireceği ve günlük tedavi-bakım planları olabildiğince yakınlarıyla birlikte oluşturuluyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kredi kartını müşterisine veren Türk taksici
Kredi kartını müşterisine veren Türk taksici "kahraman" oldu
Edibe Sözen’in  “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Mesajı
Edibe Sözen’in “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Mesajı