Advert

Işık Festivali’ne Türk Bayrağı Damgası

Işık Festivali’nde Türk Bayrağı damgası Giessen yakınlarındaki Laubach kasabasında düzenlenen geleneksel Işık Festivaline geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ay-yıldızlı Türk Bayrağı motifi damga vurdu. Laubach Ditib Camii’nin mumlarla Türkiye haritası üzerine süslediği ay-yıldızlı bayrak motifi en fazla ilgi çeken ve beğenilen motif oldu

Işık Festivali’ne Türk Bayrağı Damgası
Bu içerik 801 kez okundu.
Advert

 

                                                                        

ALMANYA’NIN  Giessen kenti yakınlarındaki Laubach kasabasında bu yıl 47.’si düzenlenen geleneksel Laubach Işık Festivaline ay-yıldızlı Türk Bayrağı damga vurdu. Kasabadaki derneklerin mumlarla herbirisinin kendilerine özgü motiflerde süsledikleri Laubach Işık Festivali’nde en iyi motif daha sonra jüri tarafından değerlendirilmeye tutulup birinci belli olacak.

Ditib Yunus Emre Camii’de katıldı

Kasabadaki Işık Festivaline daha önceki yıllarda katılıp, Türk yiyecek ve içecekleri satışı yapan Laubach Ditib Yunus Emre Camii, ayrıca kasabanın saray bahçesindeki mum ışıklarıyla motif çizme etkinliğine katıldı. Din Görevlisi Bilal Arslan, Yönetim Kurulu ve Kadınlar Kolu ile birlikte, mumlarla Türkiye haritası üzerinde ay-yıldızlı Türk bayrağı motifi çizdiler. 990 adet mumlarla süslenen ay-yıldızlı motif çok beğenilip adeta ziyaretçilerin akınına uğrarken Yunus. Emre Cami Derneği Başkanı Yakup Boran,” Dördüncü kez katılıp yaptığımız motif bu yıl da her sene olduğu büyük ilgi görerek çok beğenildi. Ayrıca hem yaparken hemde yaptıktan sonraki gurur veren görüntüler çok güzel ve zevkli oldu. ” dedi.

Renk cümbüşü ve havai fişekler 

Daha önceleri Alman Kayzerlerinin Saray olarak kullandıkları tarihi Laubach Schloss’unun 100 bin metrekarelik bahçesi 80 bini aşkın çeşitli renklerdeki mum ve binlerce renkli elektrik ışıklarıyla adeta renk cümbüşüne dönüştü. Gece saat 24’ü bulduğunda binlerce havai fişekler ve patlayıcı maddeler havaya fırlatılııp izleyenleri büyüledi. Yiyecek ve içeceklerinde sunulduğu gün boyunca süren etkinliklerinde cami derneğininde sunduğu Türk yiyeceklerinden lahmacun, gözleme, köfte, döner ile çeşitli Türk içecekleri ise adeta kapış kapışa gitti.

İsa DEVEÇEKEN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya'nın silah ihracatı ilk çeyrekte düştü
Almanya'nın silah ihracatı ilk çeyrekte düştü
Kredi kartını müşterisine veren Türk taksici
Kredi kartını müşterisine veren Türk taksici "kahraman" oldu