Advert

Huzur Evinde Bayramlaşma Neşesi

2004 yılından Müslüman yașlıların dini ve kültürel hassasiyetlerini dikkate alan yașlı bakım hizmeti veren Victor-Gollancz-Haus yașlı bakımevinde her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramında bakım hizmeti gören Müslüman yașlılarımız unutulmadı. Bakım hizmeti gören Müslüman ve Hıristiyan yașlılar, yakınları ve davetli misafirlerden olușan 150´den fazla katılımcı, zengin Türk mutfağından olușan açık büfe, “Natürel Sesler Müzik Topluluğu´nun” bayrama has müzik șöleni ve yapılan konușmalar eșliğinde huzur ve neșe dolu saatler gecirdiler.

Huzur Evinde Bayramlaşma Neşesi
Bu içerik 385 kez okundu.
Advert

 

 

TC Frankfurt Bașkonsolosluğu Eğitim Atașesi Dr. Bora Bașaran,  Frankfurt Yașlı Bakım Hizmetleri Müdürü Ute Bychowski, Frankfurter Verband Göçmenler Sorumlusu Dr. Hüseyin Kurt, Frankfurt Yabancılar Meclisi Bașkanı Jumas Medoff, Frankfurt Hamidiye Camii Din Görevlisi Ekrem Yıldız, Victor Gollancz Haus Yașlı Bakımevi Müdürü Martin Crédé ve  Protestan kilisesine bağlı manevi telkin hizmeti veren Sibylle Schöndorf-Bastian ve DITIB Hächst Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Hızal´ın  katıldığı Kurban Bayramı kutlama programında Kurban Bayramı´nın mana ve ehemmiyeti hakkında kısa konușmalar yapıldı,

Frankfurt Yașlı Bakım Hizmetleri Müdürü Ute Bychowski ve Victor-Gollancz-Haus Yașlı Bakımevi Müdürü Martin Crede yaptıkları konușmalarda 2004´ten bu yana dini Bayramların ruhuna uygun birlik ve beraberlik içinde Hiristiyan ve Müslüman yașlılara dini ve kültürel hassasiyetlerini dikkate alan bakım hizmeti verildiğini hatırlatarak her yıl olduğu gibi bu yılda huzur içerisinde berabarce Kurban Bayramını kutlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

TC Frankfurt Bașkonsolosluğu adına kısa bir konușma yapan Egitim Atasesi Dr. B. Bașaran on ay gibi kısa bir zamanda üçüncü defa Victor-Gollancz-Haus´daki bir etkinliğe katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek çoğunluğu Türk Müslüman yașlılara verilmekte olan bașarılı bakım hizmeti için teșekkür etti. 

Manevi telkin uzmanı Schöndorf-Bastian yaptıgı kısa konușmada insan hayatının bir yanda dünyadaki, genelde insanın için karartan, günlük gelișmeleri, modern elektronik cihazlarin sunduğu imkanlarında etkisiyle,  takip etme etkisi altında, öte yanda maișetini kazanmak için bir koșușturma ve stres içinde akıp gittiğini, dini bayram günlerinin kısa bir sürede olsa bu stresli ve gergin ortamdan çıkıp, insana tevekkül etme fırsatı verdiğini, hayata gelișin amacı, bu hayatı veren tanrının bizden  beklentileri, dünyadan sonraki ebedi hayatta bizleri nelerin beklediği gibi soruları kendi kendine sorma fırsatı bulduğunu belirterek, dini bayramların kıymetini bilmemiz gerektiğni söyledi.

Son olarak söz alan Frankfurt Hamidiye Camii Din Görevlisi Ekrem Yıldız, dinlerin ortak amacının insanları  mutlu etmek olduğunu, Victor-Gollancz-Haus´da verilen hizmetinde, dinlerin paralelinde yașlı insanları hayatlarınınn son döneminde mutlu etmek ve bu hizmeti verenlerinde yașlılara verdikleri hizmetle, sadece maașlarını kazanmakla kalmayıp yaratıcı indindede ahiret mutluluğu getirecek hasenat ișlediklerini, peygamberin buyurduğu gibi yașlılara hizmet ettikleri için, onlarında yașlandıklarında ayni șekilde șefkat göreceklerini belirterek, tüm katılımcıların Kurban Bayramını  tebrik etti. 

Yapılan konușmaların akabinde etkinliğin onur misafiri Egitim Atașesi Dr. B. Basarn ile Din Görevlisi Ekrem Yildiz bakım hizmeti gören Müslüman yașlıların bayramlarını tek tek kutlayarak, elllerini öptüler, hayır dualarını aldılar. Bunun yanında bakım hizmeti gören Hıristiyan yașlıları da ihmal etmeyerek onları selamlayıp sıhhat ve afiyetler dilediler.

Göçmenler sorumlusu Dr. Hüseyin Kurt etkinlikle ilgili yaptığı değerlendirmede 2004 yılından bu yana Müslüman yașlılara yönelik verilmekte olan  yașlı bakım hizmetinin bugünkü geldiği gurur verici duruma ve Müslüman Türk toplumunun gösterdiği ilgi ve verdigi desteğin önemine vurgu yaparak, bakimevinde halen 32´i Türk 36 Müslüman yașlıya bakım hizmeti verildiğini ve verilen hizmete talebin günden güne daha fazla artıș gösterdiğini söyledi. Bu yılki Kurban Bayramı kutlamasınında sivil toplum kurulușları ile elele Türk toplumunun verdiği destek ile gerçekleștiğini, bu çerçevede DİTİB Frankfurt Kadınlar Koluna etkinlige katılım ve açık büfeye destekleri dolayısıyla teșekkür etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arkadaşlarını kazada kaybettiler yeni cihaz ürettiler
Arkadaşlarını kazada kaybettiler yeni cihaz ürettiler
Hollanda'da Denk Partisi'nin AP seçimleri liste başı adayı açıklandı
Hollanda'da Denk Partisi'nin AP seçimleri liste başı adayı açıklandı