Advert

İngiliz turistler Didim'de mutlu

Aydın'ın Didim ilçesine gelen İngiliz turistler, tatillerini huzur ve güven içerisinde geçiriyor.

İngiliz turistler Didim'de mutlu
Bu içerik 128 kez okundu.
Advert

 

Çok sayıda İngiliz vatandaşının yerleştiği Didim, havası, denizi, kumsalı, kültürel zenginliği ve canlı sosyal yaşamı dolayısıyla her yıl İngiltere'den gelen binlerce misafirini ağırlıyor.

Tatil için gelen İngilizlerden bazıları gezip gördükleri Didim'de ev satın alarak yılın belirli aylarında burada tatil yapıyor.

Eğlenmeyi ve güneşin keyfini çıkartmak isteyen çoğu İngiliz, günübirlik tekne turlarına çıkarak tertemiz koylarda yüzüyor.

"Kendimi yarı Türk hissediyorum"

Ailesiyle Didim'den 10 yıl önce ev alan Grace Kıngton, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her yıl buraya geldiğini ve ailece vakit geçirdiklerini söyledi.

Türkiye'yi çok sevdiğini belirten Kıngton, "Çünkü muhteşem bir güneş ışığı, havası ve dost canlısı insanları var. Ben yıllardır ailem ve çocuklarımla buraya geliyorum. Burası huzurlu ve çok güvenli." dedi.

Kevin Kington da Didim'de yaşamaktan dolayı çok mutlu olduğunu, kent sakinlerinin kendilerine çok iyi davrandığını belirtti.

Türk insanının çok misafirperver olduğunu ifade eden Kington, "10 yıldır buraya gelince artık kendimi yarı Türk gibi hissediyorum. Burayı çok seviyorum. Kaldığımız apartmanda birçok Türk aile var. Sürekli birbirimize misafirliğe gidiyoruz." diye konuştu.

Didim'i çok sevdiğini anlatan Kington, şunları kaydetti:

"Türkiye’ye gidiyorum dediğim zaman 'çocukları da götürecek misin' diye soruyorlar. 'Tabii ki' diyorum. 'Her şey yolunda mı' diye soruyorlar. 'Tabii ki yoksa niye gideyim' diyorum. Buranın oldukça güvenli bir yer olduğunu biliyorum. Dünyanın şu anki durumu belli ama buranın çok güvenli olduğuna inanıyorum. İnsanlar mutlaka buraya gelip bu güzellikleri görmeli."

"Sıcak bir aile ortamı var burada"

Türkiye'ye ilk kez bu yıl geldiğini söyleyen Ben Wynn ise gelmeden önce Türkiye hakkında olumsuz düşüncelerinin olduğunu dile getirdi. Wynn, "Ama ben her şeye rağmen gelip görmek istedim. Geldim ve gördüm, gerçekten burası muhteşem. Burada tatil yapmak harika. İnsanları inanılmaz sıcak kanlı ve yemekleri çok güzel. Burada özellikle tekne turlarını çok seviyorum. Sıcak bir aile ortamı var. Tatil yapmak isteyenler kesinlikle buraya gelmeli." ifadelerini kullandı.

Joanne Billington ise son zamanlarda ülkesinde Türkiye'ye tatile gidilmemesi konusunda propagandaların yapılmasına rağmen gelmeye devam ettiklerini anlattı.

"Türkiye'de kendimi daha mutlu hissediyorum"

Türkiye'de çok huzurlu olduğunu belirten Billington, "İngiltere'deyken Türkiye'de olduğumdan daha çok korkuyorum. Türkiye çok güzel bir ülke ve insanları çok samimi. Ben burada çok mutluyum ve kesinlikle İngiltere'den daha güvende hissediyorum. İngiltere'ye gittiğimde kendimi mutlu hissetmiyorum ama Türkiye'de mutluyum. Türkiye'de kendimi daha mutlu hissediyorum. Hayatımın geri kalanını Türkiye'de geçirmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Ayfer Kamacı da ilçede 10 yılı aşkın süredir İngiliz turistlere yönelik tur düzenlediğini ifade ederek, bu yıl artan turist sayısının sevindirici olduğunu söyledi.

Daha önce Didim'den ayrılan İngilizlerin yeniden dönüş yaptıkları bilgisini veren Kamacı, "Geçen yıl Didim'deki evini satıp karavan alarak İspanya'ya yerleşen bir İngiliz ile hala görüşüyoruz. Kendisi buradan ayrıldığı için çok pişman. İspanya'dan ayrılıp 2019 Mayıs ayında yeniden buraya geleceğini söyledi. Bunlar sevindirici şeyler çünkü hiçbir ülke bizim ülkemiz gibi olamaz." dedi.

AYDIN - FERDİ UZUN

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç basınından maç yorumu:
İsveç basınından maç yorumu: "Granqvist rüyayı devam ettirdi"
PasBar’ın 5. Yaş Gününe Muhteşem Kutlama
PasBar’ın 5. Yaş Gününe Muhteşem Kutlama