Advert

Maratonda Üç Kuşak Beraber Yarıştı

Frankfurt TV 1880 Preungesheim Jimnastik Takımının organize ettiği Geleneksel 11. Köy Koşusuna dede, çocukları ve torunları ile katılan Çorumlu Ilıman ailesinin elde ettikleri başarı ayakta alkışlandı.

Maratonda Üç Kuşak Beraber Yarıştı
Bu içerik 332 kez okundu.
Advert

 

Frankfurt´un Preungesheim Semtinde gerçekleştirilen Geleneksel 11. Köy Koşusuna yaklaşık olarak 300 kişi katıldı.

Yaş sıralamasına göre düzenlenen koşuya, dede, çocuklar ve torunlar olmak üzere tüm fertleri ile katılan Ilıman ailesi büyük bir başarıya imza attılar.

9 yaş grubunda torun Lara 7.inci, kardeşi Lina 11.inci olarak yarışmayı tamamlayarak madalya alırken, dede Nurettin Ilıman (70) ise ilk kez katıldığı Köy Koşusunda, 5 bin 300 metreyi 37 dakikada 4.üncü olarak tamamlayarak kendi yaş grubunda en başarılı sporcu seçilmenin ve dereceye girmenin mutluluğunu yaşadı. Maraton’u 1.nci olarak tamamlayan ailenin kızı Semiha Fischer ise bayanlar grubunun lideri olarak yarışmayı bitirdi.  

Çocukları ve torunları ile 3 nesil bir arada yarışan Dede Nurettin Ilıman bu organizasyona katılarak çok büyük bir mutluluk yaşadığını dile getirdi.

Nurettin Ilıman, ‘İlerleyen yaşıma rağmen spor yapmak büyük bir mutluluk ama bundan daha önemlisi torunlarım ve kızım ile bir arada koşmak bana büyük bir heyecan verdi. Yıllarca futbol oynadım ama ilk kez bir koşuya katıldım. Koşmak bana büyük bir mutluluk verdi, bu nedenle seneye de varım. Koşunun tek Türk Ailesi olmak da ayrı bir gurur verdi bize ama seneye daha çok Türk Aileyi bu koşuda görmek istiyoruz’ dedi.    

Necdet  Karaşahin

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya'nın silah ihracatı ilk çeyrekte düştü
Almanya'nın silah ihracatı ilk çeyrekte düştü
Kredi kartını müşterisine veren Türk taksici
Kredi kartını müşterisine veren Türk taksici "kahraman" oldu