Advert

TÜV Öncesi Altın Değerinde Öğütler

Frankfurt Unterliederbach TÜV Nord’da yeni yerinde hizmet veren başarılı Hasar Mühendisi Savaş Güler, TÜV öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar ile uyulacak kurallar konusunda çeşitli tavsiyelerde bulundu.

TÜV Öncesi Altın Değerinde Öğütler
Bu içerik 1251 kez okundu.
Advert

 

Almanya’nın Darmstdat kentinde doğup büyüyen Savaş Güler, otomobillere karşı küçük yaşlardan beri duyduğu sevgisini, Darmstadt Üniversitesinde okuduğu Hasar Mühendisliği Bölümünü bitirerek akademik düzeye taşıdı.

Frankfurt Höchst Balongaro caddesinde uzun süre yürüttüğü iş yaşamına Unterliderbach Silo caddesinde yeni açtığı yerde sürdüren Güler, ‘Müşterilerine otomobillerinin tamirinden TÜV Nord kadar bütün imkanları sunduklarını’ söyledi.

Genç Türk Mühendis Savaş Güler, ‘Otomobiline yeni TÜV alacak kişilerin Tüv öncesi araçlarını kontrol etmelerinin kendi güvenlikleri açısından çok önemli olduğunu dile getirdi.

Savaş Güler, ‘ Fren ve lastikler en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında yer alıyor. Almanya’da kar lastikleri havanın sıcaklığına göre de değişiyor. Türkiye’ye otomobilleri ile gidenler kontrolden geçirmeden yola çıkıyorlar. Sonra da arabaları yollarda kalıyor. Çekici ve tamir masrafları yüksek çıktığında ise önceden neden yaptırmadık diye pişmanlık duyuyorlar.

İşte bu olumsuzlukları yaşamamak, maddi kayıplarla karşılaşmamak için yolculuk öncesi gerekli kontrolleri yaptırmak şart. Yeni yerimizde hasar tespiti, motosiklet, çekici ve 3,5 ton kamyonların da TÜV kontrollerini yapıyoruz. Yerinde hasar tespiti yaptığımız gibi ışık ayarlarını ücretsiz gerçekleştiriyoruz’ dedi.

TÜV alamayan otomobillerin verdikleri sürede kendi tamirhanelerinde veya başka yerde ikinci kez girip Tüv alabileceklerini vurgulayan Savaş Güler, ‘Otomobiller için Tüv 2 yılda bir veriliyor. Unutmayın 2018 yılında uygulanan trafik cezaları çok yüksek. Bu nedenle araç sahiplerinin trafiğe çıkmadan önce ışık, sinyal ile geri lambalarını kontrol ettirmelerini tavsiye ediyoruz’ diye konuştu.

 

Necdet KARAŞAHIN-FRANKFURT

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya'da 467 Neonazi sırra kadem bastı
Almanya'da 467 Neonazi sırra kadem bastı
Google, Avrupa'da
Google, Avrupa'da "arama ve tarayıcı" seçenekleri sunacak