Advert

Dietzenbach Fatih Camisi 40. Yılını Kermes İle Kutladı

Dietzenbach Fatih Camisi ibadete açılışının 40. Yılını düzenlediği bir kermes ile kutladı.

Dietzenbach Fatih Camisi 40. Yılını Kermes İle Kutladı
Bu içerik 222 kez okundu.
Advert

 

 

Yoğun bir katılımın olduğu kermesin açılışına Frankfurt Başkonsolosluğu Din Ataşesi Sıddık Yıldırım, Hessen Eyaleti CDU Milletvekili İsmail Tipi, Dietzenbach Belediye Meclis Üyelerinin katıldılar.

Fatih Camisi Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Aydın konuşmasında, ‘Ne mutlu bizlere 40 yıl önce büyüklerimiz birlik beraberlik içinde 1978 yılında temelini atmışlar ve bu güzel camiyi bizlere armağan etmişler. Onlara ne kadar dua etsek azdır’ dedi.

Belediyeden alacakları proje ile camilerini genişletmeye çalışacaklarını belirten Aydın, ‘Bayramlarda, Cuma namazlarında yer kalmaz oldu. Mevcut caminin üstünü inşa edip vatandaşlarımızın namazlarını daha rahat bir mekânda kılmalarını sağlamak için yoğun bir çalışma içindeyiz. Belediyeden park alanı için de arsa aldık, böylelikle park sorununu da ortadan kaldırmış olduk’ diye konuştu.

Hessen Eyaleti CDU Milletvekili İsmail Tipi de konuşmasında, ‘Fatih Camisini 40. yıl önce ilk nesil inşa ederek vatandaşlarımıza ibadethane olarak kazandırmışlardır. Her ırktan Müslümanların buluştuğu bir yer olan Fatih Camisi yönetimi ve cami cemaatinin yapmış olduğu geniş faaliyetleri yakından takip ediyoruz. Başarılı çalışmalar yapan Dernek Başkanımız Ayhan Aydın’ı burada kutlamak istiyorum. Kermeste her şey düşünülmüş, Türk mutfağının lezzetli yemeklerini de Almanlara tattırma imkânı sunma olanağını bulduk’ dedi.  

Necdet KARAŞAHİN / DIETZENBACH

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa 'lider' krizi yaşıyor
Avrupa 'lider' krizi yaşıyor
Merkel'den DİTİB açıklaması
Merkel'den DİTİB açıklaması