EKONOMİ
Giriş Tarihi : 04-10-2018 23:42   Güncelleme : 04-10-2018 23:42

ALMANYA’DA KARTLA TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ DÖNEMİ BAŞLIYOR!

2015 yılında Almanya’yı ve Euro Bölgesi’ni ilk kez faizsiz, katılım bankacılığı ile tanıştıran KT Bank AG, şimdi de Jetzz Kart ile bir ilke daha imza atarak kartla taksitli alışveriş dönemini başlatıyor. Böylece Almanya’daki tüketiciler tarafından da eksikliği sıkça dillendirilen „kart ile taksitli alışveriş“ ihtiyacına yönelik İslami bankacılık prensiplerine uygun bir çözüm sunuyor. KT Bank, vizyoner yapısı ve güvenilir kimliği ile ihtiyaç duyulan ödemelerin daha rahat hale gelmesine öncülük ediyor.

ALMANYA’DA KARTLA TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ DÖNEMİ BAŞLIYOR!

 

İLKLERİN BANKASI KT BANK’TAN BİR İLK DAHA: JETZZ KART

29 yıllık köklü geçmişinden aldığı güçle Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştiraki olarak Almanya’da kurulan KT Bank AG; „İslami prensiplere göre çalışan Avrupa’nın ilk bankası“, „Almanya’da Türkçe mobil bankacılık uygulaması ile döviz alım satımı yapılabilen ilk banka“ gibi ünvanlarının yanına „Almanya’da kart ile taksitli alışveriş yapılabilen tek banka“ ünvanını da ekliyor. Almanca ’da „Şimdi“ anlamına gelen „Jetzt“ kelimesinden türetilerek adlandırılan Jetzz Kart ile artık yepyeni bir dönem başlıyor. KT Bank, güçlü finansal yapısı ve sürekli gelişen nitelikli insan kaynağı ile kurulduğu günden bu yana istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler sunuyor. Faizsiz finans prensiplerini esas alarak geliştirdiği Jetzz Kart sayesinde artık taksitli alışverişe de imkân sağlıyor. Böylece müşterilerinin, ihtiyaçlarını daha kolay ve kaygısız bir şekilde karşılamalarında da etkin bir rol üstleniyor.

HER YERDE GEÇERLİ

Katılım bankacılığının Avrupa‘daki öncü gücü olan KT Bank’ın sunduğu Jetzz Kart, dünyanın her yerinde, kart ile alışveriş yapılabilen mağazalarda ve online alışverişlerde geçerlidir. Jetzz Kart; gelir durumunuza göre 25.000 Euro’ya kadar belirlenebilen limitle, altın, mücevher ve İslami prensiplere uygun olmayan ürünler hariç tüm alışverişlerin taksitlendirilmesine imkân sunuyor. Jetzz Kart ile satın alınan ürün ve hizmetlerin ödemesi, ilgili işletmeye tek seferde yapılıyor ve Jetzz kart sahibi, talep ettiği taksit sayısı kadar vadelendiriliyor. Mobilyadan beyaz eşyaya, uçak biletinden otel rezervasyonlarına, mutfak ihtiyaçlarından giyim kuşama kadar tüm ihtiyaçlar Jetzz Kart sayesinde taksitli bir şekilde karşılanabiliyor.

TAKSİT SAYISINI MÜŞTERİ BELİRLİYOR

Başvuru aşamasında 6 veya 12 ay taksit seçeneği sunan Jetzz Kart Almanya’da yaşayanların, taksitli alışveriş yaparak ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde karşılamasına imkân sunuyor. Yani müşteriler gelirlerini ve giderlerini göz önünde bulundurarak bütçelerini zorlamayacak şekilde taksit sayısını belirleyebiliyor ve ödemelerini buna göre rahatça yapabiliyor. Müşterilerin, acil ve beklenmedik ihtiyaçlarının finansmanını, bütçelerini zorlamadan yapabilmeleri için tasarlanmış Jetzz Kart’a yıllık 30 Euro’ya sahip olunabiliyor.

Örnek Hesaplama: Müşteri, peşin fiyatı 500 Euro olan bir ihtiyacına; Jetzz Kart ile 12 ay taksitlendirme seçeneği kullanarak ayda sadece 43,72 Euro; toplamda ise 524,68 Euro ödeyerek sahip olabiliyor.

İŞ DÜNYASINA DA TAKSİTLİ MAL VE HİZMET ALIM MÜJDESİ: JETZZ KART BUSINESS

KT Bank aynı zamanda işletmelere toplu mal veya hizmet alımını kolaylaştırmak amacıyla Jetzz Kart Business’i sunuyor, sadece bireysel müşterilerine değil, iş dünyasına da destek oluyor. Artık, işletme sahipleri Jetzz Kart Business kullanarak yaptıkları satın almaları taksitlendirebiliyor ve böylece ödemelerini daha rahat yapabilecekleri için işlerini daha kolay bir şekilde büyütebilmelerinin önü açılıyor.

ONLİNE BAŞVURU İMKÂNI

Daha hızlı, kolay ve güvenilir hizmet sunabilmek için sürekli inovasyona ve dijitalleşmeye yatırım yapan KT Bank, Almanya’da yeni bir dönemin başlamasını sağlayan Jetzz Kart’tan herkesin kolayca faydalanabilmesi için online başvuru imkânı da sunuyor. PC, laptop veya mobil cihazlar üzerinden başvuru yapılabiliyor ve gerekli belgeler online ortamda sunularak şubeye gitmeden de Jetzz Kart sahibi olunabiliyor. Online veya şubeden başvurularda 3 aylık maaş belgesi, iş sözleşmesi gibi, herhangi bir krediye veya kredi kartına başvuru yapılırken verilmesi zorunlu olan belgeler bir defaya mahsus olmak üzere isteniyor ve bir daha hiçbir belgeye ve prosedüre gerek kalmadan, sadece Jetzt Kart ile her yerden taksitli alışveriş yapılabiliyor.

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için: KT Bank’ın Berlin, Köln, Frankfurt ve Mannheim şubeleri iletişime geçilebilir veya www.kt-bank.de ziyaret edilebilir.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Frankfurt Başkonsolosluğunun
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Avrupa Olay Gazetesi 87.Sayı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA