Advert

"Macaristan'ın güvenliğinin Türkiye ile doğrudan ilişkisi var"

"Türkiye'nin Avrupa ile yaptığı anlaşma kıtanın güvenliği açısından büyük önem taşıyor"

Bu içerik 80 kez okundu.
Advert
 

BUDAPEŞTE - Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Macaristan'ın güvenliğinin Türkiye ile doğrudan ilişkisi olduğunu söyledi. 

Orban, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Budapeşte'de düzenlediği ortak basın toplantısında, yaptığı konuşmada, "Macaristan'ın güvenliğinin Türkiye ile doğrudan bir ilişkisi var. Türkiye'de istikrarlı bir hükümetin başta olması Macaristan'ın da güvenliğinin garantisi. Türkiye, Macaristan gibi göç yollarının üzerinde. Türkiye’nin bölgede barışı tesis edebilecek bir istikrara sahip olması ve yasadışı göçü bölgeden uzak tutabiliyor olması bizim için çok önemli." dedi.

 Türkiye'nin Avrupa ile yaptığı göç anlaşmasının önemine işaret eden Orban, "Biz Türkiye'ye karşı iş birliğimizi de göstermek durumundayız. Türkiye'yi de milyonlarca mülteciye kapılarını açtığı için tebrik etmemiz lazım. Türkiye'nin Avrupa ile yaptığı anlaşma kıtanın güvenliği açısından büyük önem taşıyor." ifadelerini kullandı.

Orban ayrıca, Türk ekonomisinin dünyadaki en büyük ekonomilerden biri olduğunu belirtti ve "Macar ekonomisi, Türkiye'nin dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girme hedefini görmezden gelemez." değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir Yusuf Hatip,Mehmet Yılmaz

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan- MacaristanBasın ToplantısıBudapeşteMacaristan Başbakan Viktor orban
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Brexit'te 'anlaşmasız' senaryoya hazırlanacak
AB Brexit'te 'anlaşmasız' senaryoya hazırlanacak
Almanya'da demir yolu çalışanlarının
Almanya'da demir yolu çalışanlarının "uyarı grevi" ulaşımı aksattı