Advert

Frankfurt Belediye Binasına Türk Bayrağı Çekildi

Frankfurt 18. Türk Film Festivali ekibi ve etkinliklere katılan sanatçıları Belediye sarayında ağırlayan Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann, davetleri tek tek tebrik etti.

Frankfurt Belediye Binasına Türk Bayrağı Çekildi
Bu içerik 234 kez okundu.
Advert

 

Belediye sarayında düzenlenen buluşmaya Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, SPD Milletvekili Turgut Yüksek, çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann konuşmasında, ‘18. Film Festivali kentimize çok büyük bir renk kattı. Herkesin ayrı ayrı emeği ve çabası var bu güzellikte ama Festival Başkanı Hüseyin Sıtkı’nın çok önemli bir başarısı var bu işte’ dedi.

Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann 

Feldmann, ‘Eski Türk Filmlerinde yer alan kadınlar, başörtülerini, saçları önden ve yandan görülecek şekilde Alman kadınlarının 50´li, 60´lı yıllarda yaptıkları gibi bağlıyor’ diyerek dikkatini çeken bu detayı ifade etti.

Feldmann, ‘Türk-Alman dostluğu özellikle zor zamanlarda daha da önemlidir. Eşitlik mücadelesi, hayat içinde verilir’ dedi.

TC Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, ‘18.Film Festivali’nin, sanat dostu kentin, kültürel profiline zenginlik kattığına dikkat çekti.

Davete katılan konuklar, Büyükşehir Belediye Başkanı Feldmann’ın nazik jesti olan belediye binasına Türk Bayrağı çekmesinin kendilerini çok gururlandırdığını dile getirdiler.

Necdet Karaşahin

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Almanya'da 2 bankanın birleşmesi 20 binden fazla pozisyonu yok edebilir"
Hollanda'da silahlı saldırı
Hollanda'da silahlı saldırı