Advert

Başkonsolos Karartı, Sanatçıları Rezidansında Ağırladı

Frankfurt Başkonsolos Burak Karartı, bu yıl 18.si düzenlenen Frankfurt Türk Film Festivali’ne katılan konuk sanatçılar, yönetmenler, Frankfurt’un seçkin simaları, basın mensupları ve festivalde emeği geçen tüm yetkilileri rezistansında ağırladı.

Başkonsolos Karartı, Sanatçıları Rezidansında Ağırladı
Bu içerik 375 kez okundu.
Advert

 

Festivalin dolayısıyla düzenlediği kokteylde konuşan Karartı, Frankfurt Türk Film Festivali’ni geleceğe taşımanın önemli bir görev olduğuna dikkat çekti.

Karartı, ‘Bu tabiatıyla sadece bir kaç kişinin gayretiyle ortaya çıkan bir iş değil Burada birçok kurumun emeği ve ortak çabası var. Biz film festivalini destekliyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da başından beri çok önemli katkıları var. Hepsinden önemlisi siz değerli sanatçılarımızın bu organizasyon için ortaya koyduğu çaba ve emek kıymetidir. Bizleri onurlandırdınız için sizlere ayrı ayrı teşekkür ederim. Frankfurt Film Festivalini gelecek daha nice 18 yıllarda kutlamak ve zenginleştirerek geleceğe taşımayı bir görev biliyoruz’ dedi.

TÜRSAK Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Yaşar konuşmasında, ‘Maddi ve manevi yönleriyle Türk Kültürü başka kültürlerle buluşturmak, başka insanlara ulaştırmak için çaba verdikleri kaydetti.

Yaşar, ‘Hikâyelerimizi, karakterlerimizi, kahramanlarımızı onlara anlatmak istiyoruz. Çünkü barışın da geleceğin de yolu buradan geçiyor. Bizim uluslararası arenada daha çok yer almamız gerekiyor. Biz bu çabanın her zaman yanında olacağız. Bu Festivali tüm toplumun festivali haline getirelim, hepimiz arkasında duralım. Bu sayede  barış, mutluluk, huzur hepimizi kucaklar ve daha kuvvetli oluruz’ dedi.

 

Necdet Karaşahin

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Almanya'da 2 bankanın birleşmesi 20 binden fazla pozisyonu yok edebilir"
Hollanda'da silahlı saldırı
Hollanda'da silahlı saldırı