Advert

Fujitsu, Almanya'da bilgisayar üreten fabrikasını kapatıyor

Fujitsu, Almanya’nın Augsburg şehrinde bin 800 işçinin çalıştığı ülkenin tek kişisel bilgisayar ve laptop üreten fabrikasını kapatma kararı aldı

Fujitsu, Almanya'da bilgisayar üreten fabrikasını kapatıyor
Bu içerik 138 kez okundu.
Advert
 

BERLİN  - Fujitsu, Almanya’nın  Augsburg şehrinde bin 800 işçinin çalıştığı ülkenin tek kişisel bilgisayar ve laptop üreten fabrikası için kapatma kararı aldı.  

 Şirketin sözcüsü yaptığı açıklamada, Almanya’nı Bavyera eyaletinin güney-batısındaki Augsburg şehrindeki fabrıkanın kapanışın 2020’de planlandığını belirtti.  

IG Metall’ın şirketteki temsilcisi  Angela Steinecker ise söz konusu fabrikanın kapatılmasını işçilerin beklemediklerini belirterek, “Fujitsu GmbH’ın kapatılmaya yönelik planını açıklaması bize ve işçilere sürpriz oldu. Augsburg’daki fabrikanın kapanmasını basitçe kabul etmeyeceğiz.” dedi.

Augsburg'daki fabrikasının kapatılması, Almanya’nın tek bilgisayar  üreten fabrikanın kapatılması anlamına geliyor. Uzmanlar, fabrikanın kapatılmasıyla ülkenin dizüsütü bilgisayarlarda Çin ve Tayvan gibi Uzakdoğu ülkelerine daha fazla bağımlı kalmasına yol açacağını ifade ediyor.  

Muhabir Bahattin Gönültaş
AlmanyabilgisayarFujitsukapatma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Almanya'da 2 bankanın birleşmesi 20 binden fazla pozisyonu yok edebilir"
Hollanda'da silahlı saldırı
Hollanda'da silahlı saldırı