Advert

Antepliler Frankfurt‘ta kahvaltıda buluştu

ALMANYA’DA Frankfurt Gaziantepliler Derneği'nin her ayın son pazar günü düzenlediği sabah kahvaltılı buluşmaya yoğun ilgi gösteriliyor. Başta Frankfurt olmak üzere Almanya’nın çeşitli bölgelerinden gelen Gazianteplilerin buluştuğu etkinlikte, katılımcıların beraberinde getirdikleri yiyecek ve içeceklerle hep birlikte kahvaltı yapılıyor.

Antepliler Frankfurt‘ta kahvaltıda buluştu
Bu içerik 507 kez okundu.
Advert

Frankfurt Gaziantepliler Derneği Başkanı Ökkeş Toy, bu gibi etkinliklerle üyeler arasındaki iletişimi en üst düzeye çıkarmak istediklerini ifade ederek, "Sosyal ve kültürel çalışmalarımızın yanında, üyelerimizin birbirlerini daha iyi tanıyabilmeleri için bu gibi kaynaştırıcı etkinlikler de düzenliyoruz. Amacımız Avrupa'da yaşayan Gazianteplileri bir araya getirmek" dedi. Ökkeş Toy sözlerini “Frankfurt Gaziantepliler Derneği olarak gerek Gaziantep'te, gerekse dünyanın çeşitli şehirlerinde yaşayan Gazianteplilerin haklarını savunmak ve memleketlerine faydalı işler yapmak arzusundayız” diye sürdürdü. olduklarını dile getirdi.

Her ay kahvaltılı buluşma                        

Frankfurt Gaziantepliler Derneği Başkanı Ökkeş Toy ise her ay düzenlenen kahvaltılı toplantılarda hem üyelerle bir araya geldiklerini hem de davet ettikleri konuşmacıların ve konukların kendilerini bilgilendirdiğini söyledi. Üyelere Ocak 2019’da yapılacak olan genel kurul öncesi dernek mali durumunu rapor eden Başkan Toy toplantıda yaptığı konuşmada ‘Almanya’da ve Avrupa’da kültürümüzü tanıtma noktasında daha aktif olmalıyız. Biz de dernek olarak Gaziantep’imizin hem tarihini hem de kültürünü tanıtma noktasında çalışmalarımızı hızlandıracağız. Ancak bu çalışmalarımız için hemşehrilerimizden destek bekliyoruz. Bizi destekledikleri sürece düzenlemiş olduğumuz programlara katıldıkları müddetçe derneğimiz ayakta duracaktır’ dedi. Kahvaltıya iştirak eden Gaziantepli aileler programı düzenleyen dernek yöneticilerine teşekkür ettiler. Gaziantepliler Derneği Başkanı Ökkeş Toy,  Amacımız Avrupa'da yaşayan Gazianteplileri bir araya getirmek" dedi.  Gaziantepliler Derneği’nin  bu gibi etkinliklerle üyeler arasındaki iletişimi en üst düzeye çıkarmak istediklerini ifade eden Toy, "Sosyal ve kültürel çalışmalarımızın yanında, üyelerimizin birbirlerini daha iyi tanıyabilmeleri için bu gibi kaynaştırıcı etkinlikler de düzenliyoruz. Amacımız Avrupa'da yaşayan Gazianteplileri bir araya getirmek" dedi. 

  İsa DEVEÇEKEN/ FRANKFURT.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Almanya'da 2 bankanın birleşmesi 20 binden fazla pozisyonu yok edebilir"
Hollanda'da silahlı saldırı
Hollanda'da silahlı saldırı