Advert

Çıraklara Yapılan Yatırım Meyvelerini Fazlasıyla Veriyor…

Frankfurt Kültür ve Eğitim Derneği KUBI´nin düzenlediği bilgilendirme toplantısında, işverenlerin çalışanlarına yaptıkları yatırımların sonuçta meyvelerini verdiğine dikkat çekildi.

Çıraklara Yapılan Yatırım Meyvelerini Fazlasıyla Veriyor…
Bu içerik 183 kez okundu.
Advert

 

Frankfurt Kültür ve Eğitim Derneği (KUBI) tarafından işyeri sahiplerini bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan ve 3.sü düzenlenen ‘Bilgilendirme Toplantısı’ yoğun ilgi gördü.

Toplantıya Frankfurt Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Tansu Günendi, Frankfurt Sanayi ve Ticaret Odası Sorumlusu Selcan Emir, Frankfurt Belediye Encümen Üyesi Markus Frank, işverenler ile basın mensupları katıldılar.

Frankfurt’ta 120 ayrı meslek grubunda faaliyet gösteren 110 Bin firma bulunduğunun altını çizen Frankfurt Sanayi ve Ticaret Odası Sorumlusu Selcan Emir, ‘Meslek eğitimi yapmanın yolu ve şartlarını masaya yatırdı.’

Emir, ‘Çıraklık belgesi almak hem firmanızın gelişmesine katkı sunacak hem de sektörün ihtiyacı olan yeni gençlerin yetişmesi için çok faydalı olacaktır. Meslek öğrenimi çok önemli konulardan birisidir ve zaman içinde meyvesini verecektir’ dedi.

KUBI, 120 KİŞİYE HİZMET VEREN DERNEK

Rhein Main Bölgesi’nde 120 kişilik kadrosuyla hizmet verdiklerine dikkat çeken KUBI Genel Müdürü Arif Arslaner, "Dernek olarak bilgilendirme toplantılarını özellikle işyeri sahiplerine dönük olarak yapıyoruz. Bu sayede daha çok insana iş imkânı sağlamaları, mesleklerini icra etmek isteyen girişimciler için daha çok iş alanı sunmalarını amaçlıyoruz. Bunu yaparken göçmen işyerlerini de destekleyerek bu konuda da başarı elde etmiş olduk’ dedi.

Frankfurt, Offenbach ve Darmstadt kentlerinde çok sayıda göçmen işyeri sahiplerini ve basın mensuplarını ağırladıklarını dile getiren Arif Arslaner, ‘Demografik değişimden dolayı göçmen kökenli şirket ve kurumlar ekonomik hayatta büyük önem taşıdıklarını’ ifade etti.

Frankfurt Ekonomi Encümeni Markus Frank, ‘KUBI´nin başarılı projelerinin meyvelerinin bir örneğini bu çalışma da görüyoruz. 25 yıl gibi uzun süre çalıştığımız bir Kültür ve Eğitim Derneği KUBİ’nin değerli Başkanı Arif Arslaner ile başarılı ekibini kutlamak lazım. Birbirinden başarılı seminerler ve toplantılar yaparak önemli bilgiler vermekteler. Biz de bu çabalara karşı maddi ve manevi destek sağlayacağız’ diye konuştu.

Türk işletmeci Hasan Öztürk ve İranlı Nadia Ouani de,  Almanya’da okuduklarını, meslek sahibi olarak kendi işyerlerini kurarak ekonomiye katkı sağladıklarını ifade ettiler.

Öztürk ve Quani, İşyerlerinde çırak yetiştirmeye büyük önem verdiklerinin altını çizerek, ‘Ekonomiye katkının ayrıca kalifiye eleman yetiştirerek de sağlanabileceğini, bunun için de meslek eğitiminin önemli olduğunu vurguladılar’.

Necdet Karaşahin

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fazla şeker Karaciğeri yağlandırıyor.
Fazla şeker Karaciğeri yağlandırıyor.
"AB, ticaretteki ihtilafları gidermek için ABD ile her seviyede görüşüyor"