Advert

Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Frankfurt Başkonsolosluğu’na bağlı Türk Kültür Merkezi ve Müzisyenler Dayanışma derneği (Müdaş) tarafından Alman Müzik Akademisi Salonu’nda verilen Cumhuriyetin İlanının 95. Yılı Kutlama Konseri yoğun ilgi gördü.

Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Bu içerik 453 kez okundu.
Advert

Programın açılışı Oya Dreber tarafından ‘Atatürk Portresi’ adlı şiirin okunması ile başladı.

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı ve 400`e yakın müzik severin izlediği, iki bölümden oluşan ve yaklaşık 3 saat süren programda Atatürk’ün sevdiği Türküleri yanı sıra geceye katılanlar tarafından finalde Eskişehir ve İzmir Marşları hep bir ağızdan söylendi.

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı konuşmasında, Yurt dışında yaşayan genç kuşaklara müziğimizin güzelliklerini yaşatmak amacıyla kurulan Müzisyenler Dayanışma derneği (Müdaş)'a ve Türk Kültür Merkezi THM koromuza, Gültekin Demirtaş hocamız ve ekibine, yıl boyunca çalışarak sundukları bu güzel eserler ile konser için, şahsım ve burada bulunan değerli konuklar adına çok teşekkür ediyorum’ dedi.

Türk Kültür Merkezi THM Korosu ve Müzisyenler Dayanışma derneği (Müdaş) tarafından verilen, Cumhuriyetin İlanının 95. Yılı Kutlama Konseri, Selanik Yöresine ait olan ‘Bülbülü Koymuşlar Altın Kafese’ adlı eser ile başladı.

Konserin birinci bölümü, Ali Şevket Öndesev’in Rumeli Yöresine ait olan, ‘Manastırın Ortasında Var Bir Havuz’, adlı eseri ile Âşık İhsan Ozanoğlu’na ait olan ‘Benden Selam Olsun Bolu Beyine’, adlı Türkülerle son buldu.

95. Yıl Konseri; Kastamonu Yöresi Âşık İhsan Ozanoğlu’na ait, ‘Sivastopol Önünde Yatar Gemiler’ adlı eserin ardından geceye katılan konuklar tarafından Eskişehir ve İzmir Marşlarının hep bir ağızdan söylenmesi ile son buldu. 

Necdet Karaşahin

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa liglerinin vazgeçilmez futbolcuları
Avrupa liglerinin vazgeçilmez futbolcuları
"Şok diyetler" ölüm saçıyor