Advert

Her Hırsız Haydut Değildir

‘Frankfurt, Oyun Fabrikası Internasyonal Tiyatrosu oyuncuları ayakta alkışlandılar’

Her Hırsız Haydut Değildir
Bu içerik 334 kez okundu.
Advert

 

Frankfurt, Oyun Fabrikası Internasyonal Tiyatroda sahnelenen ‘Her Hırsız Haydut Değildir’ prömiyer oyunu kapalı gişe oynadı.

Dairo Fo´nun ünlü oyununu ilk kez bu kadar kalabalık bir seyirci kitlesi karşısında sahneleyen amatör oyuncular başarılı performanslarından dolayı dakikalarca ayakta alkışlandılar.

Dario Fo tarafindan1958 yılında yazılan ve aynı yıl ilk defa Piccolo Teatro di Milano´da oynanan, İtalyanca orijinali adı ‘No Tutt i ladri vengono per nuocere’ olan ‘Her Hırsız Haydut Değildir’ adlı oyun Türkçeye Varlam Nikoladze tarafından çevrildi.

Konusu İtalya’da geçen oyunda, zenginlerin yaşadığı bir mahallede hırsızlık yapmaya kalkan Angelo Tornatti´yi ev sahipleri ve aile ahbapları tarafından çeşitli sürprizler bekler.

Davetsiz misafir olarak bir parçası olmak zorunda kaldığı bu zor durumdan kurtuluşu, polisten kurtuluşunda daha da zor olacaktır.

Dario Fo. Fars türünde yazılmış ve 1997 yılında Nobel Edebiyat Ödülü alan bu oyunla yozlaşmış toplumsal ilişkiler içinde bir hırsızın kaldığı komik durumları ele alınıyor. 

‘Her Hırsız Haydut Değildir’ adlı oyunu Internasyonal Tiyatroda sahneleyen Frankfurt Oyun Fabrikası oyuncularının ilk oyunu prömiyerde beğeni kazandı. Oyunda, Metin Can Ayduran, Simten Ertürk, Egemen Demir, Damla Avcı, Derya Kargün, Abdullah Tektaş ve Buket Savaş rol aldılar.

Tiyatro Tutkunlarına Çağrı

Grubun 2018 başından beri tiyatro tutkunlarına sosyal medya üzerinden yaptıkları çağrıyı biz de duyuyoruz.

‘Her Pazar günü Untermainkai 68, 60329 Frankfurt DGB Hausda çalışıyoruz. Bizleri takip edin ve oyunlarımızı bizzat izleyerek bizlere destek olmanızı istiyoruz. Bu güzel sanatı hep birlikte yaşayalım ve yaşatalım istiyoruz’

Sanatseverlere çağrıda bulunan Oyun Fabrikası Yönetmeni Metin Can Ayduran, ‘Tiyatro oyunları okumak ve birlikte üretim yapmak için yoğun çaba gösteriyoruz. Oyunculuk, beden eğitimi, ses diksiyonu, tiyatro teorisi ve okuma atölyeleri yapıyoruz. Bizleri yalnız bırakmayın oyunlarımıza gelin. Oyunlarımızı sahnelemek için gelen tekliflere açığız. Davet edildiğimiz her yerde tiyatro sevenlere oyunlarımızı sahnelemekten gurur duyacağız’ diye konuştu.  

Hamdiye- Necdet KARAŞAHİN / FRANKFURT

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Almanya'da 2 bankanın birleşmesi 20 binden fazla pozisyonu yok edebilir"
Hollanda'da silahlı saldırı
Hollanda'da silahlı saldırı