Advert

Rusya'dan Avrupa'ya Venezuela tepkisi

Rusya Dışişleri Bakanlığı, "Egemen bir devletin iç işlerine alaycı, açık müdahale devam ediyor. Bu sona ermelidir." açıklamasında bulundu.

Rusya'dan Avrupa'ya Venezuela tepkisi
Bu içerik 121 kez okundu.
Advert

Rusya Dışişleri Bakanlığı, bazı Avrupa ülkelerinin Venezuela'da 8 gün içinde seçim yapılmaması durumundaUlusal Meclis Başkanı Juan Guadio'yu geçici devlet başkanı olarak tanıyacaklarını açıklamasına tepki gösterdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bir dizi Avrupa başkentlerinin Caracas'taki meşru yönetimden 8 gün içinde seçim ilan edilmesi yönünde "ültimatom" talebinde bulunduğu hatırlatıldı.

Avrupa'daki bu ülkelerin seçim şartına, muhalefet lideri Juan Guaido'nun yeni devlet başkanı olarak tanınması tehdidinin eşlik ettiği belirtilen açıklamada, "Venezuela'daki olaylar giderek daha endişe verici hale geliyor." ifadesi kullanıldı.

Bu ültimatomların, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde düzenlenecek toplantı öncesinde yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, bütün bunların arkasında Washington'un desteğinin açıkça görüldüğü vurgulandı.

Venezuela'daki hadiselerin iç politikadaki durumu gerdiğine işaret edilen açıklamada, içeriye dışarıdan yapılan müdahalenin durumu radikalleştireceğine dikkat çekildi.

Açıklamada, "Egemen bir devletin iç işlerine alaycı, açık müdahale devam ediyor. Bu sona ermelidir." değerlendirmesinde bulunuldu.

Ayrıca, Rusya'nın Venezuela'daki siyasi güçler arasındaki karşılıklı anlayışın ve iç huzurun sağlanması için gereken katkıda bulunmaya hazır olduğu ifade edildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kredi kartını müşterisine veren Türk taksici
Kredi kartını müşterisine veren Türk taksici "kahraman" oldu
Edibe Sözen’in  “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Mesajı
Edibe Sözen’in “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Mesajı