Advert

Türkiye Burslusu Öğrenciler Türkçe Tiyatro Oyununu İzledi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) "Türkiye Bursları" programı kapsamında Ankara'da üniversite öğrenimi gören uluslararası öğrenciler, Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen "Kapan" adlı oyunun prömiyerini izledi. Oyunu büyük bir keyif ile izleyen uluslararası öğrenciler, tiyatro boyunca her anı heyecan ile takip edip unutulmaz vakitler yaşadı.

Türkiye Burslusu Öğrenciler Türkçe Tiyatro Oyununu İzledi
Bu içerik 123 kez okundu.
Advert

 

 

 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yürütülen “Türkiye Bursları” programı kapsamında Ankara'daki üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim alan uluslararası öğrenciler, Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahneye konulacak "Kapan" adlı oyununun özel gösterimini izledi.

Akün Sahnesi'ndeki oyunu, YTB'li bursiyerler arasında henüz dört aydır Türkçe eğitimi alan hazırlık sınıfı öğrencileri de seyretti. Türkiye'de üniversite öğrenimine devam eden uluslararası öğrenciler Türkçe tiyatro oyunu izleyecek düzeyde Türkçe öğrenmiş olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

“KAPAN” 29 OCAK'TA SEYİRCİYLE BULUŞACAK

Anthony Shaffer'in yazdığı, Göksel Kortay'ın Türkçe'ye çevirdiği Kapan adlı oyun, Gökhan Kocaoğlu'nun yönetmenliğinde Ankara’da sanatseverlere sahnelenecek. ABD'de Tony Ödülü'nü alan, daha önce sinemaya da uyarlanan "Kapan", Andrew Wyke adlı İngiliz bir polisiye roman yazarı ile Milo Tindle aldı turizm işiyle uğraşan İtalyan bir göçmenin gerilimli ve komik hikayesini anlatıyor

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya'da 467 Neonazi sırra kadem bastı
Almanya'da 467 Neonazi sırra kadem bastı
Google, Avrupa'da
Google, Avrupa'da "arama ve tarayıcı" seçenekleri sunacak