Advert

TÜRK MÜZİĞİ GÖNÜL DOSTLARI’NDAN MUHTEŞEM BALO

Frankfurt’ta 2013 yılında kurulan TMGD tarafından (Türk Müziği Gönül Dostları) Bornheim Saalbau Konser Salonu’nda gerçekleştirilen 6. yıl balosu büyük ilgi gördü.

TÜRK MÜZİĞİ GÖNÜL DOSTLARI’NDAN MUHTEŞEM BALO
Bu içerik 182 kez okundu.
Advert

 

 

Baloya Hessen Eyaleti CDU Milletvekili İsmail Tipi, Frankfurt Başkonsolosluğu Konsolos Gülsem Bakıcı, Frankfurt Türk Film Festivali Başkanı Hüseyin Sıtkı ile 400’e yakın seçkin bir davetli katıldı.

Baloya misafir sanatçı olarak katılan TRT sanatçısı Mustafa Keser seslendirdiği birbirinden güzel eserler ve esprileri ile geceye ayrı bir renk kattı. Sanatçıya Utlarda TMGD Hocası Hasan Nar, Kanunda Mehmet Yolaç, Tamburda Bülent Oruç, Klarnette Ramazan Hüseyin Gümüş, Ritimlerde Gürhan Arıkan ve İbrahim Keklik eşlik ettiler.

Ümit Gümüş’ün sunuculuğunu yaptığı konser iki bölümden oluştu. Konserin ilk bölümde, çocuk korosu hocaları Deniz Zobo, Tolga Sürgücü’nün üstlendiği ve çocuklar tarafından verilen mini konser alkış tufanına tutuldu.

Koronun ve solistlerin seslendirdikleri şarkıların yer aldığı konserin ikinci bölümde ise TRT sanatçısı Çiğdem Gürdal sahnede bir saat kaldı. Konsere misafir sanatçı olarak katılan Mustafa Keser´le sahne almaktan dolayı çok duygulandığını belirten Gürdal, ‘Değerli bir üstadın, hocanın karşısında şarkı söylemek, Frankfurt´ta kendisiyle aynı sahnede yer almak büyük bir mutluluktur’ dedi.

Çocuklarımızın Kulakları Kendi Müziklerine Alışsın

TRT Dernek Başkanı Selma Ateş, Çocuklarını Türk Müziğine kazandırmak için büyük çaba sarf ettiklerini dile getirerek, ‘Onlar bizim geleceğimiz, gelecek nesillere müziği sevdirmek için büyük emek harcıyoruz. Sahnede yaşadıkları heyecanı, kendilerini alkışlayanları görmeleri ve duydukları heyecanı onlarla yaşamak çok güzel.

Bu yıl derneğimizin kuruluşunu 6. Yılı. Kuruluş yıldönümünde her yıl büyük konserimiz oluyor. Bu yıl konserin yanı sıra ilk kez gerçekleştirdiğimiz balo büyük ilgi gördü. Birbirinden değerli sanatçıların katılımları ile büyük ilgi gören konserlerimiz bize daha geniş salonlara ihtiyacımız olduğunu gösterdi. Öyle ki, konserin hazırlıklarına konserin bitişinin ardından başlıyoruz desek yeridir.

Gençlere müziği sevdirmek amacıyla, Gençler Pop Korosu ile Çocuk Korosu da kurduk. Frankfurt Türk Film Festivali´nde, Yeşilçam Şarkıları ile Yeni Yıl Kutlaması temalı farklı konserler de düzenliyoruz’ dedi.

Selma Ateş, ‘TMGD olarak amacımız, Türk Kültürünü yaşatmak, yeni nesillerle buluşturmak, içinde bulunduğumuz toplumu daha iyi tanımak, yetenekli insanlarımıza en az bir enstrüman çalmayı öğretmektir. TMGD Koro Hocamız Hasan Nar eşliğinde hafta sonları çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Almanya´da Türk Müzik Akademisi olmaması, bizim bu misyonu üstlenmemize bir vesile oluyor. Çocuklarımızın kulakları, kendi müziğimize alışsın istiyoruz. Çocuklarımız da çok hevesli ve azimli olduklarını gözlerinden anlıyoruz’ diye konuştu.

Necdet-Hamdiye KARAŞAHİN / FRANKFURT

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya'da aşırı sağcıların işlediği suçlar yüksek seviyede
Almanya'da aşırı sağcıların işlediği suçlar yüksek seviyede
'Beyin göçünü tersine çeviren çok meslektaşım var'
'Beyin göçünü tersine çeviren çok meslektaşım var'