Advert

Pedagog Savaş Köktaş Bilgilendirdi

Frankfurt’ta CHP Birliği’nin organize ettiği ‘Pedagog Bilgilendirme Toplantısı’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.

Pedagog Savaş Köktaş Bilgilendirdi
Bu içerik 212 kez okundu.
Advert

 

Oberursel Belediyesi’nde görevli Sosyal Danışman, Pedagog Savaş Köktaş tarafından Frankfurt CHP Evi’nde,  ‘Mobbink, şiddet, şiddeti önleme konusunda atılacak ilk adımlar, aile içi iletişimin önemi ve yöntemlerini’ kapsayan bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Pedagog Savaş Köktaş, ‘Pedagog’ kelimesi eski Yunanca ve Latincede yer alan Paidagogos´dan gelir. Çocukları, onlara eğitim vermekle görevli öğretmene götürmekle görevli köle anlamına gelen Pedagog ‘çocuk eğitimcisi demektir ’dedi.

‘İş yerlerinde işverenler tarafından mobbink yapıldığında ilk başvurulacak yerlerin nereler olduğu konusunda bilgiler veren Köktaş, ‘Uzun yıllardan beri yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız böyle olaylarla mutlaka karşılaşmışlardır. Şiddete maruz kalan kişilerin yardım için başvuracakları yerler vardır. Oberursel Kasabasında Sosyal Pedagog olarak çalıştığım için sorun yaşayan insanlar bizlere müracaat ediyorlar.

Pedagoglara ihtiyacı olan vatandaşlarımız belediyelerde ve polis teşkilatında görev yapan sosyal danışmanlara müracaat ederek yardım talebinde bulunuyorlar’ diye konuştu.

Bilgilendirme toplantısında evlilik konusuna da dikkat çeken sosyal pedagog Köktaş, ‘Evlilikte ilk önce güven geliyor. Karşılıklı güven olduğunda, aile birliğinde bağların daha kuvvetli olduğunu görürüz. Güvenin olmadığı ilişkilerde sorunların çok yoğun yaşandığı görülür. Gerek aile bağlarında gerekse toplumsal ilişkilerde sağlıklı ilişkilerin kurulmasında ‘Empati’ büyük önem taşımaktadır’ dedi. 

Konuklara kahve pasta ikramının yapıldığı ve yaklaşık 2 saat süren bilgilendirme toplantısı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

Necdet KARAŞAHİN /  FRANKFURT

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya'da aşırı sağcıların işlediği suçlar yüksek seviyede
Almanya'da aşırı sağcıların işlediği suçlar yüksek seviyede
'Beyin göçünü tersine çeviren çok meslektaşım var'
'Beyin göçünü tersine çeviren çok meslektaşım var'