YAŞAM
Giriş Tarihi : 07-03-2019 01:15   Güncelleme : 07-03-2019 01:15

GAZİANTEP BU GÜN TEMA İLE AĞAÇ DİKTİ

TEMA Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Muharrem KATIOĞLU baharın gelmesiyle doğanın uyanmaya başladığı bu günlerde isteyen herkesi toprak , fidan ve doğa ile buluşturmaya devam ediyor.

GAZİANTEP BU GÜN TEMA İLE AĞAÇ DİKTİ

 

                   GAZİANTEP’TE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

   ‘’Dülükbaba bölgesinde yaklaşık 900 kişiyle 1800 fidanı toprakla buluşturduk,bundan sonra da isteyen herkes ile ağaç dikim etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz,  diyen KATIOĞLU; Gaziantep’in orman alanı bakımından zenginleşmesi için TEMA Vakfı Gaziantep İl Temsilciliği olarak var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

                  GAZİANTEP’İN YEDİDE BİRİ ORMANLIK ALAN

       Tarım Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü resmi verilerine göre : Gaziantep’teki yaklaşık olarak 688,660 hektarlık alanın 576,043 hektarı ormansız alan iken 112,617 hektarı ormanlık alan.ormanlık alan ise     normal ormanlık alan ( 52,999 hektar) ve bozuk ormanlık alan ( 59,618 hektar)olarak ikiye ayrılıyor. Türkiye’nin genelindeki ormanlık alanlarına baktığımızda ise 1972 yılında 20,2 milyon hektar iken, 2004 yılında 21,1 milyon hektar, 2015 yılı sonu itibariyle de 22,3 milyon hektar olduğunu görüyoruz.

                  YAŞANABİLİR BİR GAZİANTEP İÇİN HADİ HEP BİRLİKTE FİDAN DİKİYORUZ

      Fidan dikim etkinliğine; Gaziantep Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu, Sanko Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu, AHBAP, Benim Koleji, Mimar Sinan Anadolu Lisesi,İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi, Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi, Tahsin Yentur İlkokulu, Gül Cengiz Gülenler İlkokulu, Nizip Hatice Seyit  Çeker İlkokulu, Vilayetler Birliği Anaokulu, Kurtuluş İlkokulu, Aslı Alevli Ortaokulu, Defa Life Hastanesi ve daha birçok kurum ve kuruluşun fidan dikim etkinliğine  katılımlarından  dolayı teşekkür ediyoruz. Güvenilir gıdaya daha rahat ulaşmak için. Daha temiz hava solumak için. Kuş seslerini her zaman duymak için…TEMA Vakfı her zaman yanınızda.

 

                          BU TOPRAKLARDA UMUT YEŞERTİYORUZ

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Frankfurt Başkonsolosluğunun
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Avrupa Olay Gazetesi 87.Sayı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA