Advert

Edibe Sözen’in 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Edibe Sözen’in 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajı
Bu içerik 66 kez okundu.
Advert

 

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 98. yıl dönümünde bağımsızlık ve mücadele ruhuna vurgu yapan Rektör Sözen, mesajında şu ifadelere yer verdi: ‘‘Tüm Türkiye’de büyük küçük her kesimin hafızalarına kazınan İstiklal Marşı’nın her mısrasında; vatan ve bağımsızlık tutkusu, birlik ruhu ve kahramanlık destanı yankılanmaktadır. Aziz milletimiz, milli birlik ve beraberliği, demokrasi ve bağımsızlığımızı her zaman en kadim emanet bilerek her türlü dış tehdit karşısında el ele vermiştir. Mehmet Akif Ersoy’un: ‘‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın!’’ cümlesi, savaş şartlarının ne kadar ağır olduğunu bizlere en derinden hissettirmektedir. Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy; halk ile iç içe mütevazı yaşamı, duruşu, cesareti ve aydın kişiliği ile örnek bir şahsiyettir. Kaleminden dökülen mısralarla halkın sesi olan İstiklal Şairimiz, memleketimizin önemli örnek şahsiyetlerindendir.

İstiklal Marşı’mızın kabulünün 98. yıl dönümünde, aziz milletimizin kahramanlığına ve istiklal mücadelesine kalemiyle ruh ve vücut kazandıran Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı, şükran ve rahmetle anıyorum’’.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk oyunları dünyanın vazgeçilmezi oldu
Türk oyunları dünyanın vazgeçilmezi oldu
Alman ekonomisi sert bir Brexit için iyi hazırlanmış durumda
Alman ekonomisi sert bir Brexit için iyi hazırlanmış durumda