Advert

Alkol Vakalarında % 38 Azalma Var

AOK Hessen, etnik pazarlama müdürü Necati Suözer bilgilendiriyor.

Alkol Vakalarında % 38 Azalma Var
Bu içerik 1230 kez okundu.
Advert

 

AOK´nun değerlendirmesinde, hastanelere gelen alkol zehirlenme vakalarında çok büyük azalma görüldüğü bilgisine yer verildi.

Değerlendirmede; 14-17 yaş arası alkol zehirlenmesi veya sarhoşluktan ötürü hastaneye yatırılan Hessen´li gençlerin sayısında geçen 10 yıla göre çok büyük ölçüde azalma olduğuna vurgu yapıldı.

AOK-Hessen değerlendirmesine göre, 2007 yılında 14-17 yaş arasında tespit edilen vaka sayısı 266 iken bu sayının 2010 yılına gelindiğinde 304’e ulaştığını belirten yetkililer, bu sayının 2017 yılında 193’e gerilediği belirtildi.

Aşırı dozda alkol kullanımı ve alkolden kaynaklanan zehirlenme vakalarında yaklaşık % 38 oranında bir gerileme tespit edildiğinin altını çizen yetkililer, ‘’10 yıllık süreçte yıllara göre yaşanan vakalardaki sayısal veriler şunu gösteriyor ki halen büyüme aşamasında ki gençler arasında alkolü kötüye kullanma ciddi bir sorun olarak varlığını sürdürmektedir.  Son 10 yıllık süreçte bir azalmadan söz edilse de 2017 yılına gelindiğinde kadınlar arasında alkol kullanma oranında % 50’ye yakın bir yükselme kaydedilmiştir. Oysa bu oranın daha önceki seneler de % 10 daha az olduğu tespit edilmiştir’ diye açıklama yaptılar.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya'nın silah ihracatı ilk çeyrekte düştü
Almanya'nın silah ihracatı ilk çeyrekte düştü
Kredi kartını müşterisine veren Türk taksici
Kredi kartını müşterisine veren Türk taksici "kahraman" oldu