Advert

Frankfurt’ta Bahar Muhteşem Bir Konserle Karşılandı

Frankfurt Başkonsolosluğu TSM Korosu geleneksel olarak düzenlediği 16. Yıl Bahar Konserinde sanatseverlere müzik ziyafeti yaşattı.

Frankfurt’ta Bahar Muhteşem Bir Konserle Karşılandı
Bu içerik 78 kez okundu.
Advert

 

Offencach Büsing Palais Konser Salonu’nda düzenlenen 16. Bahar Konserine, Frankfurt Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu Kadir Orhun Poyraz, Türk Sanat Müziği Gönül Dostları Başkanı Sema Ateş, Frankfurt Başkonsolosluğu Halk Müziği Korosu Hocası Gültekin Demirtaş’ın yanı sıra 300´e yakın sanatsever katıldı.

Frankfurt Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu Poyraz, Koro Şefi ile ekibi verdikleri konserden dolayı tebrik etti.

Yeşim Zorbaş’ın sunuculuğunu üstlendiği gecenin birinci bölümünde koro, Hüzzam peşrevinin ardından birbirine bağlı 4 eser seslendirdi. Koro Şefi İbrahim Tokgöz yönetiminde başarılı bir performansın sergilendiği konserin solo bölümünde sanatçılar 6 şarkı seslendirdiler.

Tamburi Büyük Osman Bey´in Hüzzam Peşrevinden sonra koro konserin ikinci bölümde koro; Besteci Bimen Şen´e, Güftesi Nazif Sururi Bey´e ait olan ‘Sabrımı Gamzelerin Sihr ile Taraç Edeli O Güzel Gözlerinin Nuruna Yandım Ezeli’ adlı eseri seslendirirken, Solo bölümde sanatçılar Hülya İşler Güftesi Ayhan İlter’e ait, İrfan Özbakır´ın bir şarkısı, olan ‘Pişman Olur Da Bir Gün Dönersen Bana Geri’, Erdinç Tatlıses tarafından da Sözü Halil Soyuer´e, Müziği Murat Kadir Gök´e ait olan ‘Sevgi Çiçekleri Açtı Bu Mevsim’ adlı eserleri seslendirdiler.

Konserin sonunda sanatseverler Koro Şefi İbrahim Tokgöz ve Koro Üyelerini ayakta alkışladılar.   

Necdet Karaşahin

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya'nın silah ihracatı ilk çeyrekte düştü
Almanya'nın silah ihracatı ilk çeyrekte düştü
Kredi kartını müşterisine veren Türk taksici
Kredi kartını müşterisine veren Türk taksici "kahraman" oldu