GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-04-2019 12:29   Güncelleme : 21-04-2019 12:29

EFES TAVERNA’DA ESRA SEZER FIRTINASI ESTİ…

Rising Star Türkiye yarışmasına damga vuran genç ve başarılı sanatçı Esra Sezer, Frankfurt´un tek Türk Tavernası olan ‘Efes Taverna’da sevenleriyle buluştu.

EFES TAVERNA’DA ESRA SEZER FIRTINASI ESTİ…

 

 

Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’nın çeşitli kentlerinde sahne alan genç sanatçı, ‘Yaşım genç, yorulmak yok. Bu azimle daha büyük yerler gelmek için daha çok çalışmam gerek’ dedi.

Çıkardığı ilk singılı olan ‘Ama Hala’yı sevenleri ile paylaşan genç sanatçı Esra Sezer, ‘Şarkının sözleri bana ait, müziğini Kaan Karamaya ile beraber yaptık. Aranjesi ise Altan Turan tarafından yapıldı. Canlı enstrüman kayıtları ise; Yaylı İstanbul Strings, Ud, Cümbüş Mustafa İpekçioğlu, Bas Gitar Nurhayat Şensesli, Perküsyon Mehmet Akatay, Balaban ve Ney Gürkan Çakmak, Drums Nihat Mehmet Yüzgeç, Gitar Altan Turan imzası taşıyor’ dedi.

´Ama Hala’nın kayıt mix ve aşamasına Altan Turan, mastering bölümüne ise Lucas Pimentel imza atarken, ´Ama Hala´nın back vokalinde ise Esra Sezer´e, Pınar Çubukçu eşlik etti.

Yönetmenliği Enes Bilal Taşçı tarafından yapılan klipin çekimleri Kartepe´de ve İstanbul’da gerçekleşti. 18 kişilik bir ekiple tamamlanan çekimleri tamamladıklarını söyleyen sanatçı Esra Sezer, ‘Süper bir ekiple çalıştık. Klip, bitmeyen bir aşk hikâyesini anlatıyor’ dedi.

Efes Tavernada sevenlerine klip çekimi esnasında yaşadıklarını anlatan sanatçı Esra Sezer, ‘Klipin çekimleri için karların üzerinde bir saate yakın uzanmak zorunda kaldım. Kar sahneleri bitince ayağa kalktığımda, tansiyonum düştüğünden baygınlık geçirdim. O soğukta dudaklarım titremeden şarkımı defalarca söyleyerek, klipi tamamladım. Çekimler bittiğinde sanki dünyalar benim olmuş gibi geldi. Gerek ilk klipim oluşu, gerekse kariyerimi etkileme noktasında sahip olduğu önem dolayısıyla klip boyunca hiç yılmadan çalıştım. Bu inanç ve başarılı ekibimden aldığım güç ile azim içerisinde çalışarak klipi tamamladık. Bugün de, Efes Taverna sahne aldığım, Frankfurt’taki sevenlerimle buluştuğum ve bu özel mekanın işletmecisi Ömer Akkoç abimle çalıştığım için çok sevinçliyim’ diye konuştu.

Rising Star Türkiye yarışmasında Türkiye ve Avrupa’ya güçlü sesini tanıtan Almanya doğumlu Esra Sezer Efes Taverna’da sahnedeyken şerefine bol bol tabak kırıldı, şampanya patlatıldı, rakılar yakıldı.

Bu güzel gecede güçlü sesi ile dinleyenleri büyüleyen genç sanatçı Esra Sezer, ‘Efes Tavernada sevenlerine en yakın zamanda tekrar onlarla birlikte olmayı istediğini’ ifade etti.

Efes Taverna Sahibi Ömer Akkoç

Necdet-Hamdiye KARAŞAHIN / FRANKFURT

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Frankfurt Başkonsolosluğunun
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Avrupa Olay Gazetesi 87.Sayı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA