KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 22-04-2019 23:58   Güncelleme : 22-04-2019 23:58

Edibe Sözen’in “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Mesajı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Edibe Sözen’in  “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Mesajı

 

“23 NİSAN, TÜM DÜNYA ÇOCUKLARINA ARMAĞAN EDİLMİŞTİR”

Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen, mesajında şu ifadelere yer verdi: “ 23 Nisan 1920 Birinci Millet Meclisi’nin açıldığı ve halkın egemenliğinin ilan edildiği yıldır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan gününü, 1921 yılında milli bayram ilan ederken; 1929 yılında da 23 Nisan’ı çocuklara armağan etti. Milli Bayramımız, 1935’te, Ulusal Egemenlik Bayramı, 1983’de de Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak adlandırıldı.

‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ sadece ülkemizdeki çocuklara değil, Dünyada yaşayan tüm çocuklara armağan edildi.

“HKÜ,BAŞARILI BİR GELECEĞİN DONANIMLI BİR EĞİTİM ANLAYIŞIYLA BAŞLADIĞINA İNANIR”

Sözen: “Hasan Kalyoncu Üniversitesi, başarılı bir geleceğin, donanımlı bir eğitim anlayışıyla başladığına inanır. Öğretim ve eğitim sorumluluğunu üstlenmiş ve bunu da layıkıyla yerine getirmeye çalışan HKÜ, kurulduğu günden bu yana, ileride söz sahibi olacak, çağın ihtiyaçlarını bilecek ve fırsatlarını yakalayacak, milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirmeyi hedefler.

Çocuklarımıza bu günü armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum".

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Frankfurt Başkonsolosluğunun
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Avrupa Olay Gazetesi 87.Sayı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA