SPOR
Giriş Tarihi : 25-04-2019 09:33   Güncelleme : 25-04-2019 09:37

Avrupa Türk Futbol Federasyonu Kuruldu

Avrupa Türk Futbol Federasyonu kuruldu Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın Frankfurt Kenti’nde kurulan Avrupa Türk Futbol Federasyonu kuruluşunu bir basın bildirisi ile açıkladı. Kısa adı ATFF olan Avrupa Türk Futbol Federasyonu Yöneticileri , ilk icraatını kendilerini ve hedeflerini tanıttıkları İstanbul’da Türkiye Futbol Federasyonu yetkileri ile görüşerek yaptı.

Avrupa Türk Futbol Federasyonu Kuruldu

 

Avrupa Türk Futbol Federasyonu kuruldu

AVRUPA Türk Futbol Federasyonu resmen kurulduğunu bir basın bildirisi ile açıkladı. Kısa adı ATFF olan Avrupa Türk Futbol Federasyonu ilk kuruluş toplantısını Almanya’nın Frankfurt kentinde yapmış, yöneticilerini belirlemişti . 15 Nisan tarihinde Türkiye’ye gerçekleştirilen randevulu ziyaret ve resmi görüşmeler sonrası 22 Nisan Pazartesi günü Avrupa Futbol Federasyonu’nun kurulduğu resmen kurucu başkan Levent Karaca ve ATFF kurucu üyeleri imzasıyla açıklandı. Ünlü sanatçı Rafet El Roman’ın da başkan yardımcısı olarak yer aldığı ATFF Avrupa ile Türkiye arasında başta olmak üzer spor da bir köprü vazifesi görecek. ATFF’nin ilk Genel Başkanı Levent Karaca ”Amacımız Türk sporunu Avrupa’da daha ileri götürmek, başarısını artırmak, genç nesillerin hem sağlıklı hemde sosyal bireyler olarak yaşadıkları toplumda en iyi yere gelmelerini sağlamak .” dedi. 

Avrupa Türk Futbol Federasyonu yaptığı basın açıklamasında “Avrupa Türk sporunun ihtiyaç duyduğu yenilikleri yapmak, Avrupa ve Türkiye arasında başta futbol olmak üzere spor alanlarında köprü vasıtası görebilmek maksadıyla 7 Nisan 2019 Pazar günü Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen toplantı sonucu Levent Karaca’nın genel başkanlığında Avrupa Türk Futbol Federasyonu kurulmuştur.

15 Nisan Pazartesi günü Avrupa TFF Genel Başkanı Levent Karaca başkanlığında oluşan bir heyet ile Türkiye’de TC Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TC Dışişleri Bakanlığı üst düzey yetkilileriyle bir dizi görüşme gerçekleştirmiştir. Avrupa TFF Türkiye tarafından resmen tanınmıştır. Ayrıca Almanya’nın Antalya Başkonsolos Yardımcısı Jörg Fürstenau ile Ankara’da Alman Büyükelçiliğinde bir araya gelerek, Avrupa TFF konusunda bilgi alış verişinde bulunulmuştur. Yapılan görüşmeler sonunda Avrupa Türk Futbol Federasyonu Alman Büyükelçiliği tarafından sporda partner olarak kabul edilerek, Almanya’da resmiyet kazanması yolunda büyük bir başarı elde etmiştir. Avrupa TFF Genel Başkanı Levent Karaca, Avrupa TFF Genel Sekreter Halil Barış Ağırdoğan konunun kamuoyuna açıklanmasını uygun görmüştür. Avrupa Türk Futbol Federasyonu, Avrupa’nın muhtelif ülkelerinde ATFF’ye bağlı resmi federasyon şubeleri açmak suretiyle Avrupa genelinde çalışmalarını profesyonel olarak yürütecektir.

Avrupa TFF bu bağlamda, Avrupa’da Türk sporunun olumlu yönde gelişmesi, hem Avrupa hem de Türkiye için Uluslararası platformlardaki birimleri ve vizyonunu paylaşmak için yola çıkmıştır. Bu yolda futbola, spora gönül veren basın yayın kuruluşlarına ve eğitim kurumlarına yakınlığımız artacak, tüm kulüplerimizle, Avrupa’da bulunan futbol federasyonlarıyla şeffaflık ve ahenk içinde omuz omuza çalışılacaktır.
Avrupa’nın bir çok farklı şehirlerinde faaliyet gösteren spor klüplerimizi güçlü şekilde ayakta durabilmeleri için desteklemek, Avrupa’da bulundukları ligte en iyi şekilde temsil etmelerini sağlamak en büyük arzumuzdur.

Avrupa Türk Futbol Federasyonu, sağlıklı bir nesil yetişmesini hedeflemekte, bu amaçla sporun verdiği hareketlilik ve sosyal başarıyı önemsemektedir. Türkiye ve Avrupa arasında sporda bir köprü vaziyeti görerek, yetenekli futbol severleri Türkiye’ye kazandırmak, ve doğalki Avrupa’da gençlerimizin en iyi klüplerde yer almasını sağlamaktır.
Avrupa Türk Futbol Federasyonu, Avrupa’ya ve Türkiye’ye hayırlı olsun…

ATFF Yönetim Kurulu:                              

Levent Karaca (Avrupa Türk Futbol Federasyonu Kurucu Genel Başkanı) 

Ayhan Yıldız (ATFF Başkan Vekili ).                  

Halil Barış Ağırdoğan ( ATFF Genel Sekreteri 

ATFF Genel Başkan Yardımcıları: Rafet El Roman, Cahit Öner, Sedat Kıymet, Sedat Demir, Nedim Koçaslan, Abdulkadir Bakırdöven, Sedat Aydemir,                      

 ATFF Mali As Başkan : Kemal Akyol.                    

Genel Sekreter : Halil Ağırdoğan                        

 Mali İşler: Kemal Akyol                                      

Yönetim Kurulu Üyeleri: Kemal Akyol, Yaşar Sekbaş, Necip Islak, Can Vanlı, Aykut Torunoğulları, Adnan Çetinkaya.                        

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Evren Kaya, Ömer Onur Gevenli, Murat Işık, Ali Fuat Özüdoğru, Salih Şahin, Halil Küpeli.              

  Disiplin Kurulu ve Kasa Kontrol: İshak Deveçeken ( Başkan) , Tunç Çolak , Ümit Aksoyek.    

 İsa DEVEÇEKEN/ FRANKFURT                    

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 0 0
 • 2 Antalyaspor 0 0
 • 3 Beşiktaş 0 0
 • 4 Çaykur Rizespor 0 0
 • 5 Fenerbahçe 0 0
 • 6 Galatasaray 0 0
 • 7 Gazişehir Gaziantep FK 0 0
 • 8 Gençlerbirliği 0 0
 • 9 Göztepe 0 0
 • 10 İstanbul Başakşehir 0 0
 • 11 Kasımpaşa 0 0
 • 12 Kayserispor 0 0
 • 13 Konyaspor 0 0
 • 14 MKE Ankaragücü 0 0
 • 15 Sivasspor 0 0
 • 16 Trabzonspor 0 0
 • 17 Yeni Malatyaspor 0 0
 • 18 Yukatel Denizlispor 0 0
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Frankfurt Başkonsolosluğunun
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Avrupa Olay Gazetesi 87.Sayı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA