KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 27-04-2019 17:49   Güncelleme : 27-04-2019 17:49

Pop Müzik Korosu’na Seyircilerden Tam Not

Frankfurt Türk Müziği Gönül Dostları Kültür Derneği e.V Pop Müzik Korosu ilk konserinde izleyenlerden tam not aldı.

Pop Müzik Korosu’na Seyircilerden Tam Not

 

Zivana ft Kurtuluş San Klasikstadt-Automeilensteine Salonu’nda verdikleri ilk konser büyük beğeni toplarken geceye katılan konuklar geç saatlere kadar eğlendiler.

KUBI Başkanı Arif Arslaner´in katıldığı gecede solo ve koro halinde parçalar seslendiren genç müzisyenler izleyicilerden yoğun alkış aldılar.

Konserin açılış konuşmasını yapan İdil Baydar konuşmasında konserde emeği geçen genç sanatçıları tebrik ederek, ilk konserlerinde gösterdikleri başarılı performanstan dolayı kendilerini kutladı.

TMGD Başkanı Selma Ateş konuşmasında, ‘2013 yılında bir sivil toplum kuruluşu olarak kurulan derneğimizin oluşum gayesi Türk Müzik kültürünü yaşatmak ve bu kültür ürünlerini yeni nesil ile buluşturmaktır. Bunu yaparken kendi değerlerimizi birlikte yaşadığımız toplumun fertleri ile de tanıştırmak da hedeflerimiz arasında yer almaktadır.  Yetenekli insanlarımıza enstrüman çalmayı öğretmek, şan dersleri vererek, icracı ve müzisyenler yetiştirmek için çalışıyoruz. Gençleri sanatla buluşturmak amacıyla Türk Müziği Gönül Dostları Koromuzun yanı sıra derneğimizin aynı çatı altında Pop Müzik ve Çocuk Korolarını kurduk. Bu iki koromuz da faaliyetlerini sürdürmektedirler’ dedi.

Zivana ft Kurtuluş San Klasikstadt-Automeilensteine Salonu’nda ilk konserini veren Pop Müzik Korosu’na, Choristten Ayla Altun, Gültekin Ekinci, Tolga Süngücü, Sedat Turan, Gözde Keles, Mine Yalçın, İlyas Tuna, Zeliha Eker, Fatoş Köksal, Güllü Ayvaz ve Deniz Zobo sesleri ile Chorchef’de Deniz Erdem, Gitarre’da Barış Tekin, Davul’da Gilbert Foede, Keyboard’da Kurtuluş San, Basgitar’da da Marco Ramazotto-Joppe müzikleri ile eşlik ettiler.  

 

Necdet-Hamdiye Karaşahin / Frankfurt

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Frankfurt Başkonsolosluğunun
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Avrupa Olay Gazetesi 87.Sayı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA