GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-10-2019 16:44

DÜNÜN İTHAL GELİNİ, BUGÜNÜN İŞ KADINI

Ailesinin kararı ile Almanya’ya ithal gelin olarak gelen Ayşe Göktürk, bugün hem anne hem de başarılı bir iş kadını. 40 yıl önce bu gün ailemin kararı ile Almanya’ya ithal gelin olarak geldim diyen Göktürk, ‘23 Eylül 1979 yılında doğduğum şehirden Almanya’ya aile birleşimi ile geldim’ dedi.

DÜNÜN İTHAL GELİNİ, BUGÜNÜN İŞ KADINI

 

Okul hayatımı bitirmeden hayallerimi geride bırakarak Almanya’ya geldim. İlk geldiğimde hayal kırıklığına uğradım ve kafamda düşündüğüm, bana anlatılan Almanya ile karşılaşamadım.

Almanya’da farklı bir kültürün içine dalan, hayallerini Türkiye’de bırakarak sırtına küçük yaşta evlilik yükünü alan genç kızın yaşadıklarını hiç kimse düşünmemiş. Kültürler arası fark göz önüne alınmadan verilen evlilik kararı daha ilk günden ailenin yıkılacağı sinyallerini vermiş’ diye konuştu.

Gözlerini bir an kapatarak geçmişe doğru bir yolculuk yapan Ayşe Göktürk, ‘Avrupa Olay Gazetesine çok teşekkür ederim. Almanya’ya gelişimin 40. Yılında bu şekilde bir röportaj vereceğimi söyleselerdi inanmazdım. 40 yıl nasıl da geçmiş. 1981 yılında ilk oğlumu kucağıma alarak kendimi ayakta tutuyordum. 1986 yılında ikinci oğlum doğunca kendimi onlara adamıştım ve onlardan güç alıyordum’ dedi.

Hayatını çocuklarına adayan Ayşe Göktürk, iş hayatında başarılı bir kadın, evde örnek bir anne olarak herkese örnek olmaya devam ediyor.

Başarı her zaman azimden olur diyen Ayşe Göktürk, ‘1996 yılında sigortacılık işine yedek iş olarak başladım. 23 yıllık bir tecrübeye sahibim. 2003 yılından beri ERGO sigortası yöneticisi olarak bir yıl önce Rheingaustr.25/65201 Wiesbaden de kendi mülkiyetimize taşındık. Burada kendi vatandaşlarımıza daha çok hizmet vermeye başladık.

29 harfin içerisinde yapılacak ne kadar sigorta varsa yani A dan Z hizmet sunmaktayız. Konut ve ihtiyaç kredisi veriyoruz. Vatandaşlarımızın bizden beklemiş oldukları kaliteli hizmetin her zaman arkasında durduğumuzu belirtmek isterim. Vatandaşlarımızı kahvemizi içmeye bekliyoruz’ dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Frankfurt Başkonsolosluğunun
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Avrupa Olay Gazetesi 87.Sayı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA