KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 30-10-2019 14:45   Güncelleme : 30-10-2019 14:50

19. Film Festivali Galasına Moğollar Damgasını Vurdu

Frankfurt Kültürlerarası Transfer Derneği’nin, Frankfurt Başkonsolosluğu, Eyalet Hükümeti ve Frankfurt Büyükşehir Belediyesi´nin himayelerinde düzenlediği Frankfurt Türk Film Festivali´nin 19.sunun galası Alte Oper Salonu’nda gerçekleştirildi.

19. Film Festivali Galasına Moğollar Damgasını Vurdu

 

Deneyimli oyuncu Hakan Bilgin ve televizyoncu Nadide Kepçe’nin sunuculuğunu yaptıkları açılış gecesinin açılışına, Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, SPD Hessen Eyaleti Milletvekili Turgut Yüksel, Hessen Bilim ve Sanat Bakanlığı Müsteşarı Ayşe Asar, Frankfurt Yeşiller Partisi Frankfurt Encümeni Narges Eskandari Grünberg, SPD Wiesbaden Şehir Meclisi Üyesi Nedret Altıntop-Nelson, Tiyatrocu Meral Çetinkaya ile Timur Acar’ın aralarında bulunduğu çok sayıda ünlü oyuncu katıldı.

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, ‘Festivali, Türkiye’nin renklerini, sosyal yaşamdaki çeşitliği ve kültürel derinliğini Frankfurt´taki sinemaseverlerle buluşturan bir platform olarak nitelendirdi.’

Karartı, ‘Festivalde emeği geçenlere teşekkür ediyor ve yoğun çalışmalarından dolayı Festival Başkanı Hüseyin Sıtkı’yı kutluyorum’ dedi.

Festival Başkanı Hüseyin Sıtkı yaptığı açılış konuşmasında, ‘Festival politik olayları çözemez ama kültür işi yaparken, farklılıklarımızın da olduğunu göstereceğiz, bunu yaparken sabırlı olacağız, insanlığımızı koruyacağız. 19. Frankfurt Film Festivali var gücüyle devam edecektir’ dedi.

Gecede Moğollar Grubunun efsanevi solisti Cahit Berkay ile oyuncu Meral Çetinkaya’ya ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’, oyuncu Oya Aydoğan ile çok yönlü sanatçı Hulki Şener’e ‘Vefa Ödülü’ verildi. Meral Çetinkaya’ya ödülünü Festival Başkanı Hüseyin Sıtkı takdim etti.

Gala gecesinde Turna Nazenin, Esra Sezer ile Moğollar Grubu geceye ayrı bir renk kattılar.

 

Necdet-Hamdiye KARAŞAHİN-FRANKFURT

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Frankfurt Başkonsolosluğunun
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Avrupa Olay Gazetesi 87.Sayı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA