KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 05-11-2019 00:13   Güncelleme : 05-11-2019 00:23

Gönül Dostları Korosu Yeşilçam Film Şarkılarına Can Verdi

Frankfurt Gönül Dostları Kültür Derneği Korosu, 19. Türk Film Festivali programı kapsamında verdikleri konserle Yeşilçam rüzgârı estirdiler.

Gönül Dostları Korosu Yeşilçam Film Şarkılarına Can Verdi

 

 

Saalbau Titus Form Salonu’nda verdiği konseri izleyen 500´e yakın Türk Sanat Müziğine gönül vermiş müzik dostları, Yeşilçam film müziklerinden oluşan şarkıları 3 saat boyunca hep bir ağızdan seslendirdiler.

Konserin sunuculuğunu yapan Deniz Zobo, ‘Arşivlerde unutulmaya, tozlanmaya yüz tutmuş, değerli bestekârlarımızın nadide eserlerine ses vermek ve onları layıkıyla icra etmek onları saygıyla anmak amacıyla bir araya geldik’ dedi.

Konsere 3 aydan beri hazırlandıklarını kaydeden Gönül Dostları Kültür Derneği Başkanı Selma Ateş, ‘Türk Film Festivaline bizim de katkımız olsun istedik. 5 yıldan beri katıldığımız bu konser bizim için bir gurur verici bir etkinlik. Biz Yeşilçam film müziklerini çok sevdik. Günümüzde bazı dizilerin müzikleri de uzun yıllar hafızalarda yer edecek gibi görünüyor. Şunu da ifade etmek istiyorum, müzik ruhun gıdası, kimse bu güzellikten mahrum kalmasın istiyoruz. Sahne alan çocuk koro ekibimiz Atatürk şarkılarıyla sevenlerin gönlüne taht kurdular. Gençlerimizi bizimle çalışmaya davet ediyoruz ’ dedi.

Koro, gecenin sonunda final kapanışında sürpriz olarak seslendirdikleri roman şarkıları ve giyimleriyle geceye ayrı bir renk kattılar. 

Koroyu usta keman virtüözü Şef Hasan Nar yönetti.

 

Necdet-Hamdiye KARAŞAHİN-FRANKFURT

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Frankfurt Başkonsolosluğunun
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Avrupa Olay Gazetesi 87.Sayı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA