SAĞLIK
Giriş Tarihi : 17-01-2020 02:03

Sırt ve Bel Ağrısı Rahatsızlığı Artıyor

AOK Hessen, etnik pazarlama müdürü Necati Suözer bilgilendiriyor.

Sırt ve Bel Ağrısı Rahatsızlığı Artıyor

 

Hessen´de sırt ağrısı ile ilgili olarak yapılan istatistiki bilgi ve rakamlar, Sırt ve Bel Ağrısının her geçen gün arttığını gösteriyor.

Eyalette yaşayan kadın ve erkeklerin sırt problemleri tam olarak tanımlanmayan sebeplerden ötürü devamlı olarak artıyor. 2017` de AOK sigortalıların 17%` lik kısmı Bad Karlshafen ve Neckarsteinach arasındaki kalan alanda kronik ve spesifik olmayan sırt ağrılarına maruz kalmışlardır.

AOK Enstitüsü olan (WidO) şifa veren hizmetler raporuna göre; 2017 yılının verileri Hesssendeki hastaların dörtte birlik kısmının 2013 yılından beri bu hastalığının pençesi altında olduğunu ortaya koymuştur.

Hessen Eyaletinde 2017 yılında 263.000 AOK sigortalı kronik ve spesifik olmayan sırt ağrılarından müzdarip olurken, bu sayının 147.000` nini bayanlar oluşturmuştur. Bu rakamlar; AOK sigortalılarda, bayanların 19%`u ve bayların da 15%`lik kısmı kronik ve spesifik olmayan sırt ağrısı çektiklerini göstermektedir. Yaş ilerledikçe ve emeklilik yaşına birkaç yıl kala bu oranlarda artış görülmektedir.

Sırt Ağrısı Çok Yaygın Olan Bir Halk Hastalığıdır.

Mevcut rakamlar bu durumun bize sırt ağrısının çok yaygın bir halk hastalığı olduğunu göstermektedir. Sırt hastalığı problemlerini gidermede, doktor tedavisi ve fizyoterapi yanında egzersiz eksikliğine, tek taraflı stres ve obeziteye karşı sunulan koruyucu sağlık hizmetleri de yardımcı rol oynar. 

Bu sağlık şikayetinden kurtulmak için, AOK Hessen Sigortalıları arasında bayanların 27% `si ve bayların 19%` u fizyoterapi hizmeti almışlardır. İlaçla tedavi oranı oldukça yüksektir: bayan hastaların 80%` i, bayların ise 76% kısmı ilaç ile tedavi edilebilme yolunu seçmişlerdir.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Frankfurt Başkonsolosluğunun
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Avrupa Olay Gazetesi 87.Sayı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA