EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-01-2020 00:34   Güncelleme : 20-01-2020 01:05

Gençler Bu Fuarda ‘Geleceklerini Gördüler’

Frankfurt’ta düzenlenen 4. Eğitim Fuarı ‘Geleceğini Gör’ başlığı ile University of Appliede Sciences Audimax Salonu’nda yapıldı.

Gençler Bu Fuarda ‘Geleceklerini Gördüler’

 

Fuarın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Frank Dievernich, ‘Öncelikle böyle güzel platformu gerçekleştiren Yadel Oktay-Coşkun ve Banu Yıldırım’ı yapmış oldukları başarılı işlerden dolayı kutluyorum. Gönüllü olarak yaptıkları işlerin altından böylesine güzel şeylerin çıktığını görüyoruz.

Üniversitemizde gerçekleştiren böylesine kapsamlı bir eğitim buluşması projesinin çok faydalı olduğunun altını çizmek istiyorum’ dedi.

Hessen Eyaleti Bakanı Ayşe Asar, ‘Süper bir girişim. Türk-Alman 4. Eğitim Fuarına katılmaktan memnuniyet duydum. İlk kez katıldığım fuarda gençlerin çeşitli firmaların stantlarında bilgi alış verişi yaptıklarını ve geleceğin popüler meslek dalları hakkında bilgi aldıklarını gördüm’ diye konuştu.

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, ‘ 4.Eğitim Fuarı, gençlerimize açılan güzel bir kapı. Üniversitede eğitim gören gençlerimizin fuara katılan firmalarla birebir görüşmelerinin, danışmalarının ve fikir almalarının eğitimlerinde büyük bir faydası olduğunu gördüm’ dedi.

KUBI Başkanı Arif Aslan da konuşmasında, ‘Fuara katılmamız bize gençlerimize danışmanlık yapma, gelecekteki mesleki seçimlerine yön vermeleri konusunda fırsat sunarken, onlara da farklı bir bakış açısı kazandırdı.

KUBI’nin, eğitim gören gençlerimizin ilk danışacağı merkezlerin başında gelen bir yer olduğu bilgilerini verdik’ ifadelerine yer verdi.

Necdet KARAŞAHİN / FRANKFURT

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Frankfurt Başkonsolosluğunun
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Avrupa Olay Gazetesi 87.Sayı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA