EĞİTİM
Giriş Tarihi : 29-01-2020 22:58   Güncelleme : 29-01-2020 23:17

Integrationspolitik Yoğun İlgi Gördü

Frankfurtta KUBI’nin kuruluşunun 25. Yılı dolayısıyla düzenlediği etkinlikler konuklardan büyük ilgi gördü. Kutlama dolasıyla yapılan etkinlikler kapsamında ele alınan Integrationspolik (entegrasyon politikası) yoğun ilgi gördü.

Integrationspolitik Yoğun İlgi Gördü

 

KUBI Salonu’nda yap ilan podyuma Hessen Eyaleti SPD Milletvekili Turgut Yüksel, Frankfurt CHP Frankfurt Başkanı Yasemin Paukner, Türk Mimarlar Hessen Başkanı Ceylan Demir, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve çok sayıda konuk katıldı.

Düzenlenen açık oturumda, KUBI Dernek Başkanı Arif Arslaner ve Frankfurt Integrationsdezernatin Sylvia  Weber açık oturuma katılanların sorularını cevapladılar.

KUBI Genel Müdürü Arif Arslaner,  ‘1993 yılında kurulan KUBI 25 yıl içinde yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı 2002 yılında Cumhurbaşkanı Johannes Rau tarafından madalya ile ödüllendirildi’ dedi.

25. Yıl dolayısıyla çıkardıkları ‘Moment mal’ kitabının da tanıtımının yapıldığı açık oturumda konulan Arslaner, ‘Kitabın içinde KUBI’nin yapmış olduğu faaliyetler arasında 200´e yakın en önemli konuya değindik. Bu faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde emeği geçen iş arkadaşlarımızın hepsi deneyimleri ve enerjileri ile bizlere çok şey kattılar.

Bunun yanı sıra genç yaşta geldiğim Frankfurt’ta meslek öğrendim. Ancak bunun yeterli olmadığı düşüncesi hep içimde yer alıyordu. Sonra meslek yüksekokuluna devam ettim ve ardından Frankfurt Goethe Üniversitesinde Sozialpadagogis bitirdim’ diye konuştu.

Eğitimin çok önemli kadar olduğunun altını çizen Arslaner, ‘Frankfurt’ta böyle bir derneğin eksik olduğunu anladığını, 1993 yılında Bornheim’de üç beş kişi ile başlayan bu oluşumun zaman içerisinde hem destekçilerini, çalışma ekibini genişlettiğini söyledi. Arslaner, KUBİ’nin yapmış olduğu işlerden dolayı Frankfurt Belediyesi ve Hessen Eyaletinden aldığı destekler ve mükafatlarının olduğunun da altını çizdi.  

Frankfurt Belediyesi Integrationsdezernentin Sylvia Weber davetten dolayı teşekkür ederek konuşmasına başladı. ‘KUBI büyük bir dernek oldu, bugün 25. Yılını kutluyor. Yapmış olduğu işler göz önünde. Arif´i uzun yıllardan beri tanırım, her zaman da takdir ederim. Çeyrek asır bir dernek başkanı olmak kolay değil’ dedi.

Frankfurt’ta Integrations (entegrasyon politikası) sorunu konusunda açıklamalar yapan Weber, ‘Sorun her yerde var. Sorunları çözecek yine bizleriz’ dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Frankfurt Başkonsolosluğunun
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Avrupa Olay Gazetesi 87.Sayı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA