GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-02-2020 00:56   Güncelleme : 11-02-2020 01:03

YASEMİN PAUKNER YENİDEN BAŞKAN OLDU

CHP Frankfurt Temsilciliği Başkanlığına Yasemin Paukner seçildi.

YASEMİN PAUKNER YENİDEN BAŞKAN OLDU

 

Frankfurt CHP Temsilciliği 2. Olağan Genel Kurulu toplantısında yapılan oylamada eski Başkan Yasemin Paukner´i oy birliği ile Başkanlığa tekrar seçildi.

Saalbau Volkshaus Sosenheim Salonu’nda yapılan oylamada yeterli üye salona gelmeyince oylama 3 saat aradan sonra gerçekleştirildi.

Telefon ile salona gelmelerini beklenen üyelerin aralarında tartışma çıkması oylamanın gecikmesine sebep oldu. Seçime, 25. Ve 26. Dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ve CHP Hessen, Rheinland- Pfalz ve Saarland Birlik Başkanı Ali Ercan da katıldılar.

Divan heyetine eski Milletvekili Mehmet Tüm seçildiği oylama öncesi eski Başkan Yasemin Paukner, yönetim kuruluna yapmış oldukları başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Eski Milletvekili Mehmet Tüm, ‘Türkiye’de rejim değişti. İşsizlik, ekonomik kriz, devam ediyor. Genç tabaka artık Türkiye’yi terk ediyor. AKP oy verenler artık rahatsızlar, her şey tek adama bağlanmış durumda. Bu adamdan kurtulmak lazım. Yoldaşlarımıza yol vereceğiz’ dedi.

Birlik Başkanı Ali Ercan, 2. Olağan Genel Kurulda Frankfurt´ta başarılı işlere imzasını atan Başkan ve Yönetim Kurulu Üyesi tüm arkadaşlarımı kutluyorum’ diye konuştu.

İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan oylamada, Yönetim Kuruluna Yasemin Paukner, Fatma Temizsoy, Özgür Klinkhardt, Dr. Gönül Alkan, Muharrem Aydemir, Sadık Nazenin, Sercan Bulut, Saniye Özkurt, Halil İbrahim Karahmet, Osman Yangel seçildiler. Seçimde ayrıca Denetleme Kurulu Üyeliklerine, Kader Yıldız, Müslüm Yıldız, Alişan Demir, Yener Gezer, Bünyamin Özel. Disiplin Kurulu Üyeliklerine de, Ercan Beğen, Bülent Bitir, Muharrem Özdemir, Metin Aygut, Ömer Coşkun seçildiler. 

 

Hamdiye-Necdet KARAŞAHİN-FRANKFURT

NELER SÖYLENDİ?
@
bmRPevctqBAM 7 gün önce
LNEYOiWtDvJ
EKdGVjUHJ 7 gün önce
NjbedhUr
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Frankfurt Başkonsolosluğunun
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Avrupa Olay Gazetesi 87.Sayı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA