SAĞLIK
Giriş Tarihi : 11-02-2020 01:12

AOK HESSEN CORONA VİRÜSÜNE KARŞI BİLGİLENDİRİYOR

AOK Hessen,etnik pazarlama müdürü Necati Suözer acıklıyor.

AOK HESSEN CORONA VİRÜSÜNE KARŞI BİLGİLENDİRİYOR

AOK Hessen, siz değerli müşterilerimizin ‘Corona Virüsü’ hakkında daha tedbirli olmaları için bilgilendirme telefon hattını hizmete sunuyor.

Virüs hakkında kesintisiz olarak hizmet verecek olan tıbbi bilgilendirme imkânı ile artık kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

0800 1 265 265 numaralı hat, federal düzeyde AOK üyeleri için hizmet sunmaktadır. Bu tıbbı bilgilendirme hattı sayesinde ‘Corona Virüsü’ hakkında akılınıza gelebilecek bütün soruları Almanca olarak iletebilecek ve sorularınıza en güncel, en doğru cevapları alabileceksiniz.

Hastalıktan korunma, virüsün tehlike durumu, hastalığa karşı tedavi yolları, yurtdışı seyahatlerde (uzak doğu seyahatlerinde) dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında 7 gün 24 saat bilgi sunan bu hattan ücretsiz olarak istifade edebilirsiniz.

Geçmişte, 2003 yılında Sars veya 2009 Domuz Gribi ile sıkıntılı zamanlar geçirmiştik. Corona Virüsünün diğer iki virüsle karşılaştırılması sonucunda, bu virüsün onlara karşı çok saldırgan özelliğe sahip olmadığı tıbben belirtilmiştir.

Genellikle yaşlı ve kronik rahatsızlığı olanların daha dikkatli olmaları tavsiyesinde bulunan yetkililer, hastalığın başlıca belirtileri olarak ateş, kuru öksürük, halsizlik ve nefes darlığını göstermişlerdir. Alt solunum yollarını da etkileyen virüs nedeni ile burun akıntısı yani nezle gibi belirtiler de görülmemektedir.

Alman yetkililer, Almanya´nın Corona Virüsüne karşı hazırlıklı olduğunu, panik ve endişeye düşülmemesi gerektiğini önermektedirler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Frankfurt Başkonsolosluğunun
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Avrupa Olay Gazetesi 87.Sayı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA