Advert
Advert

2017 Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu tanıtım toplantıları yapıldı

2017 Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu bölge tanıtım toplantıları, Nürnberg, Stuttgart ve Frankfurt bölgelerinde DİTİB eyalet birlikleri, kadın, gençlik birlikleri ve dernek yöneticileri ile din görevlilerinin iştirakleriyle gerçekleşti.

2017 Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu tanıtım toplantıları yapıldı
Bu içerik 562 kez okundu.
Advert

 

Tanıtım toplantılarına konuşmacı olarak DİB Dini Yayınlar Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Dr. Yüksel Salman, TDV Kurumsal İletişim Müdürü Kerim Küçüksarı ve DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Aşıkoğlu katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantılarda açılış konuşmasını DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Aşıkoğlu yaptı. DİTİB‘in, ayrım yapmaksızın insanlığa hizmet eden bir müessese olduğuna vurgu yapan Aşıkoğlu, „Vekalet Yoluyla kurban organizasyonu vasıtasıyla dünyanın dört bir yerinde yardıma muhtaç olan yoksullara ve ihtiyaç sahiplerine bu hizmeti, bu yardımı götürmek bizim asli görevimizdir. Bir çok sahada çalışmalar yapıyoruz. Ama en önemlisi eğitim çalışmalarına büyük önem veriyoruz. DİTİB camiasının bugüne gelmesinde emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum“ dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dünyanın yedi kıtasında insanlığa hizmet götürdüğüne vurgu yapan Dini Yayınlar Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Dr. Yüksel Salman, “Diyanet uluslararası vizyonu olan, küresel ölçekte hizmet yürüten, kendisine destek olan Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte insanlığa umut olmuş, mazlum coğrafyanın umut bağladığı bir teşkilata dönüşmüş durumdadır” dedi.

Gönül coğrafyamızda gönül bağlantımızı ve kalplerimiz arasında köprü vazifesi kuran en önemli faaliyetlerden birsi Kur’an ve Kurban olduğunu söyleyen Salman konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dünyanın yedi kıtasında insanlığa hizmet getiriyoruz. Bu sadece bir kurban değil, kurbanın ötesinde çok önemli bir kardeş dokunuşudur. Dini sahada geniş hizmet alanında sahiptir. Diyanet İşleri Başkanlığı, bugünkü noktaya gelindiğinde önemli bir konumdadır. Bir umut teşkilatıdır. Beklenti fazla olunca haliyle çok çalışmak ve gayret etmek zorundayız. Emanet, sadakat, fetanet ve hikmet hususlarını önemsediğimizdendir ki, Diyanet iyilik ve hayırda örnek bir teşkilat olmuştur.”

Dünyanın 135 ülkesinin 530 bölgesinde görevli ve gönüllülerin nezaretinde kesim ve dağıtım yapılacağını söyleyen TDV Kurumsal İletişim Müdürü Kerim Küçüksarı, bu ülkelerdeki ihtiyaç sahiplerine kurban eti ulaştıracaklarını dile getirdi. "Kurbanlarımız kardeşlik için" sloganı ile vekaletle kurban kesim programı düzenlendiğini belirtilen Küçüksarı, Diyanet Vakfı’nın 1993 yılından beri Vekaletle Kurban Kesim organizasyonu düzenlendiği ifade etti.

Küçüksarı, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da daha fazla insana ulaşarak daha fazla hayır duası almanın gayretinde olacağız. Kurbanlarını Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla kestirmek isteyen kardeşlerimiz, kurban bağışlarını banka yoluyla yapabilecekleri ve http://kurban.diyanetvakfi.org.tr web sitesinden ayrıntılı bilgiye ulaşılabileceklerini kaydetti.

Programda ayrıca Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Kur’an Kursu'nda eğitimini tamamlayarak hafızlık sınavı geçen Ditzingen DİTİB Camii öğrencilerinden Hafız Atakan Türker’e de DİB Dini Yayınlar Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Dr. Yüksel Salman tarafından hafızlık belgesi verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genel Başkan Aşıkoğlu, iftar sofraları önemli ve örnek bir dayanışmadır
Genel Başkan Aşıkoğlu, iftar sofraları önemli ve örnek bir dayanışmadır
Europol'den çocuk kaçakçılığı operasyonu
Europol'den çocuk kaçakçılığı operasyonu