Advert

Milletvekili Koçer, "Sanayi üretimi verileri güçlü büyümenin işareti.'

Gaziantep Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer , sanayide çarkların dönmeye devam ettiğini ve ekonomik göstergelerin hızla iyileştiğini belirterek, "Sanayi üretimi verileri, elde edilen ekonomik rakamlar Türkiye ekonomisinin son derece güçlü bir biçimde büyüdüğünü gösteriyor." ifadesini kullandı.

Milletvekili Koçer,
Bu içerik 384 kez okundu.
Advert

 

Koçer, yaptığı açıklamada,

Temmuz ayı sanayi üretim endeksi verilerini değerlendirdi. Sanayi üretiminin TÜİK verilerine göre temmuz ayında beklentileri de aşarak bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 14,5 arttığını belirten Koçer, bu artışın son 6 yılın en yüksek artışı olduğunu ifade etti.

Koçer " TÜİK verilerine göre sanayi üretimi Temmuz ayında bir önceki aya göre %2,3 oranında artış kaydetti. Sanayi üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre ise %14,5 arttı. Sanayi üretimi büyümenin en temel öncü göstergesidir. Sanayide çarkların hızla dönmeye devam etmesi sevindiricidir. 2017'de ekonomik anlamda bir sıçrama yaşanacağının sinyalleri aylar önce alınmaya başlamıştı. KGF, Eximbank ile TOBB tarafından KOBİ'lere verilen nefes kredileri,  İŞKUR ve KOSGEB desteklerinin de etkisiyle ihracatta her ay yüzde 10'luk bir artış elde edildi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde başlayan,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız ile TOBB birlikteliğiyle sürdürülen  istihdam kampanyası ile işsizlikte düşüş trendi yakalandı. Bu kampanya neticesinde 1 milyon 817 bin istihdam sağlandı. Alınan tüm ekonomik tedbirlerin ve kararlılıkla atılan adımların Türkiye, ekonomisine katkısını, ihracatta, işsizlikte, büyüme, istihdam ve üretim rakamlarında açık bir şekilde görüyoruz. Dolardaki düşüş elde edilen bu istikrarlı süreci destekliyor. Bu veriler yılın 3. çeyrek büyüme hedefinin aşılacağına yüzde 7'nin ve hatta üzerinin görülebileceğine işaret ediyor. Üreten, emeği olan sanayicilerimiz ve çalışanlarını kutluyor, teşekkür ediyorum."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti, Alman siyasi partileriyle yakın temas hazırlığında
AK Parti, Alman siyasi partileriyle yakın temas hazırlığında
Negatif düşüncenin azaltılmasıyla
Negatif düşüncenin azaltılmasıyla "alzaymır" riski düşürülebiliyor