Advert
Advert

Avrupa’da yaşayanlar için sınavsız 2. üniversite imkanı

Avrupa ülkelerinde yaşayanlar için sınavsız Anadolu Üniversitesi (AÜ) Batı Avrupa Programları 2. Üniversite başvuruları ile "Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu” kayıt başvuruları 15 Eylül 2017 tarihinde sona erecek.

Avrupa’da yaşayanlar için sınavsız 2. üniversite imkanı
Bu içerik 369 kez okundu.
Advert

 

         AVRUPA ülkelerinde yaşayanlar için sınavsız Türkiye Anadolu Üniversitesi (AÜ) Batı Avrupa Programları 2. Üniversite başvuruları 15 Eylül’de sona eriyor.  Anadolu Üniversitesi'nin dünyanın en büyük üniversitelerinden birisi olduğununu ifade eden Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Bürosu Prgogramları Koordinatörü Dr. Ahmet Atilla Doğan, daha önce yüksekokul ve fakülte mezunu olanların, ikinci üniversite kapsamında seçme sınavına katılma şartı olmadan diledikleri bölümlerden birine sınavsız kayıt yaptırabileceklerini söyledi. Frankfurt T.C. Türk Kültür Merkezi'inde açıklama yapan Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Programları Koordinatörü Dr. Ahmet Atilla Doğan, “Çok iyi bir bölümden mezun olunsa da başka meslekler, başka meraklar ve başka hayallere sahip olma fırsatı Anadolu Üniversitesi 2. Üniversite Programları ile mümkün. İkinci üniversite kapsamında 2 ve 4 yıllık olmak üzere yeni açılan bölümlerde toplam 21 program bulunuyor" dedi.      

Başvurular 15 Eylül'de sona eriyor    

T.C Frankfurt Eğitim Ataşeliği görevinide üstlenen Frankfurt Başkonsolosluğundan Konsolos Sibel Acar ve Eğitim Ataşeliği görevlisi Tuğba Yavan ile Anadolu Üniversitesi Avrupa görevlisi Selahattin Tarhan'ında hazır bulunduğu etkinlikte Dr. Doğan  “İkinci üniversite kapsamında kayıt yaptırmak isteyen adaylar www.anadolu-uni.de adresi üzerinden çevrimiçi olarak kayıt başvurusu yapabilirler. Kesin kayıt online başvuru işlemleri 15 Eylül 2017 Cuma günü sona erecek ve bu süre uzatılmayacaktır. Öğrenci adayları başvurular hakkında bizimle hafta içi 14.00-17.00 (TSİ 15.00-18.00) saatleri arasında 0049 221 511044 nolu telefondan ya da bap@anadolu-uni.de adresinden irtibat kurabilir.”açıklamasını yaptı. 

Açık öğretim lisesi ve ortaokulu kayıtları

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Anadolu Üniversitesi iş birliğiyle Batı Avrupa’da yerleşik öğrenci adayları için yürütülen, 'Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu Batı Avrupa Programlarına' kayıt başvurularının da 15 Eylül’de sona ereceği bildirildi. Dr. Ahmet Atilla Doğan, "15 Eylül'e kadar ortaokul ve lise mezunu olmayan ne kadar Türkçe bilen kadın, erkek varsa, hangi yaşta olursa olsunlar kayıt olsunlar, eğitim alıp öğretim düzeylerini yükseltip diplomalı olsunlar. Ayrıca üniversite mezunları vatandaşlarımız, yeni bölümlerde, yeni alanlarda kendilerini geliştirebilirler. 2'inci üniversite yeni heyecanlar kazandıracaktır " dedi.                  

21 değişik program                                          

İki yıllık ve dört yıllık toplam 21 program sunulmakta :

2 yıllık programlar: Dış Ticaret, İlahiyat, Adalet, Bankacılık ve Sigortacılık, Ev İdaresi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Medya ve İletişim, Radyo ve Televizyon Proğramcılığı, Spor Yönetimi ve Web Tasarımı Kodlama            

4 yıllık programlar: İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Uluslarası Ticaret ve Lojistik Yönetimi, Felsefe , Tarih ve Konaklama İşletmetciliği 

İsa DEVEÇEKEN / FRANKFURT      

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genel Başkan Aşıkoğlu, iftar sofraları önemli ve örnek bir dayanışmadır
Genel Başkan Aşıkoğlu, iftar sofraları önemli ve örnek bir dayanışmadır
Europol'den çocuk kaçakçılığı operasyonu
Europol'den çocuk kaçakçılığı operasyonu