Advert
Advert

Üniversite Rektörleri “Turkish-German Academic Days” da buluştu

Türk -Alman Akademi Günü Gießen’de yapıldı. Malatya, Bursa, Mersin ve Ankara Üniversitesi rektörleriyle birlikte çok sayıda bilim insanımız katıldığı toplantının ana gündem maddesini organ nakli oluşturdu. Justus Liebig Universität’de düzenlenen ve iki gün süren toplantının açış konuşmasını Prof. Dr. Winfried Padberg yaptı.

Üniversite Rektörleri “Turkish-German  Academic   Days” da  buluştu
Bu içerik 461 kez okundu.
Advert

  PUTTTRICH’DEN TEŞEKKÜR

Padberg kısa konuşmasından sonra sözü  Hessen eyaleti Avrupa Bakanı Lucia Puttrich’e bıraktı. Puttrich, toplantıya Türkiye’den katılanlara tek tek teşekkür etti. Toplantının iki ülke arasında bilgi alış verişinde önemli bir etken olduğunu belirten Bakan toplantıyı organize eden Türk  Alman Sağlık Vakfı Başkanı  Dr. Yaşar Bilgin ve ekibini  çalışmalarından ötürü kutladı. Bakan Puttrich sağlık alanında ikiülke arasındaki ilişkilerin önümüzdeki yıllarnda daha da artaması  temennisinde bulundu. 

Prof. Dr. Joybrato Mukherjee konuşmasına katılımcılara teşekkür ederek başladı.   Mukherjee Türk bilim insanlarını burada görmekten memnunluk duyduğunu belirtti.

   DÖRT BÜYÜK İLİN REKTÖRÜ   

Mersin Ünieversitesi rektörü Prof.Dr. Ahmet Camsarı üniversite olarak yeni olmalarına rağmen büyük atılımlar yaptıklarını belirterek sözlerine başladı.  Camsarı  Mersin’in konum itirabiyle  çok güzel ve önemli  bir bölgede olduğunu belirterek çalışmaları hakkında  kısa bilgiler sundu. Camsarı bir sonraki toplantının Mersin’de yapılmasını arzu ettiklerini belirtti. Daha sonra söz alan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.  Erkan İbiş sunumunu İngilizce yaptı. Prof.Dr. İbiş tıp dünyasındaki yenilikleri yakından takip ettikleri belirtti. 

Malatya İnonü Üniversitesi rektörü  Prof. Dr. Ahmet Kızılay da çalışmaları hakkında bilgiler sundu. Organ naklinde önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Kızılay  Malatya olarak bu konuda iddalı olduklarını söyledi.  Bursa Uludağ Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Yusuf Ulcay da  toplantıya davet edilmekten ve bilgi alişverişinden çok istifade ettiklerini belirtti.

Öğlenden sonra yapılan toplantının ilk konuşmacısı Prof.Dr. Ömer Özkan’dı. Antalya’dan katılan ve yüz nakli konusunda dünyanın önemli isimleri arasında gösterilen Prof. Özkan çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi sundu.  Toplantı iki gün sürdü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genel Başkan Aşıkoğlu, iftar sofraları önemli ve örnek bir dayanışmadır
Genel Başkan Aşıkoğlu, iftar sofraları önemli ve örnek bir dayanışmadır
Europol'den çocuk kaçakçılığı operasyonu
Europol'den çocuk kaçakçılığı operasyonu