Advert
Advert

Prof.Dr. Helge Braun Türk basını ile kahvaltıda buluştu

Türk Alman Sağlık Vakfı tarafından düzenlediği kahvaltıya katılan Devlet Bakanı CDU’lu Prof. Dr. Helge Braun Türk Alman ilişkilerinde son zamanlarda yaşanan sorunların sağduyu sayesinde çözümlenebileceğini söyledi.

Prof.Dr. Helge Braun Türk basını ile kahvaltıda buluştu
Bu içerik 351 kez okundu.
Advert

 İki ülke ilişkilerinin son yaşanan olaylardan dolayı istenilen düzeyde olmadığını belirten Prof. Dr. Braun, her iki tarafı da sağduyulu olmaya ve tansiyonu yükseltecek açıklamalardan kaçınmaya çağırdı. Almanya’da yaşayan Türklerle her hangi bir sorun olmadığını belirten Bakan Braun Türk Alman dostluğunun çok eski yıllara dayandığını ve Almanya’nın kalkınmasında Türk iş gücünün büyük önem taşıdığını söyledi.

TIP PROFESÖRÜ BAKAN

Aynı zamanda bir tıp profesörü olan Braun Türk gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı.

Prof.Dr. Braun partisi ile ilgili şunları söyledi. “CDU bir halk partisidir. İşsizlikle mücadele, sosyal sigorta sistemi, emeklilik kasası, ekonomik istikrar, otomotiv endüstrisindeki sorunlar gibi konularda politikalar geliştirmeliyiz. İç güvenlik konusunda önemli çalışmalar yapıyoruz. Uluslararası terörizm ve organize suçlara karşı tedbir almak zorundayız. Ancak yasa çıkarırken, her şeyin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Tedbirler alınırken, insan haklarını yaralama konusunda endişeler olabiliyor.”

DR BİLGİN “BİZ BİR AİLEYİZ”

Toplantıya ev sahipliği yapan Türk Alman Sağlık Vakfı Başkanı Dr. Yaşar Bilgin ise ilişkilerde yaşanan gerginliği aileyi örnek vererek anlattı. Ailede anne baba arasında yayanan gerginlikten çocukların olumsuz yönde etkilendiğine dikkat çeken Dr. Bilgin Türkiye Almanya arasındaki gerginlikten ise en çok bu ülkede yaşayan Türkiye asıllı vatandaşların olumsuz etkilendiğine dikkat çekti. Türk-Alman Sağlık Vakfı Başkanı Prof. Dr. Yaşar Bilgin, göçmenlerin gerek iş dünyasında gerek sosyal alanlardaki katılımlarıyla artık Almanya’nın bir parçası olduğunu vurguladı.

TOPLANTIYA BÜYÜK İLGİ

Toplantıya Türk basını büyük ilgi gösterdi. Basınla birlikte Türk yatırımcılarınının da toplantıda yer

alması dikkat çekti. Toplantıya MÜSİAD Hessende katıldı. THY Frankurt Müdürü Ensar Karabulut da katıldı. Karabulut toplantı sonrası Bakan Prof. Dr. Helge Braun’a Türk anısı olarak kahve takımı hediye etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genel Başkan Aşıkoğlu, iftar sofraları önemli ve örnek bir dayanışmadır
Genel Başkan Aşıkoğlu, iftar sofraları önemli ve örnek bir dayanışmadır
Europol'den çocuk kaçakçılığı operasyonu
Europol'den çocuk kaçakçılığı operasyonu