Advert
Advert

Hessen SPD Milletvekili Yüksel, Avrupa Olay gazetesine tam not verdi

Hessen Eyalet Milletvekili Turgut Yüksel Avrupa Olay gazetesine Avrupa’nın çeşitli kentlerinde çıkan Avrupa Olay gazetesine yapmış oldukları başarı çalışmalarından dolayı tam not verdi.

Hessen SPD Milletvekili  Yüksel, Avrupa Olay gazetesine tam not verdi
Bu içerik 321 kez okundu.
Advert

 

 Uzun yıllardan beri yaşadığı kentte SPD gençlik kollarında çalıştığını ve Frankfurt Şehir meclisine seçilen ilk Türk kökenli belediye meclis üyesi olmakla şehir defterine imzasını atmış olan Hessen Eyaleti Milletvekilliği bir dönem bir ay kadar milletvekiliği yaptığını ve meclis de diğer partiden ayrılan milletvekillerinden dolayı meclisi kuramamışlardı. Son seçimlerde aday olan eski politikacı Turgut Yüksel ben politikadan oda benden ayrılmaz diyerek sözlerine ekleyen vekil 30 yıl önce Frankfurt Hausen semtinde bir kaç arkadaş olarak bir futbol takımı kurmak için faliyete geçtik üniversite zamanlarında bunların arasında SPD üyesi Hüseyin Sıtkı, gibi tanınmış kişiler vardı.

Almanlarla beraber oturduk birimiz sözleri saz olsun Alman arkadaş da rock olsun dedi oh be işte takımın ismi çıkmış oldu dedik ve Takımın ismini Sazrock futbol takımı olarak koyduk şu an da Frankfurt liglerinde A liginde başarılı maçlar çıkarmakta Uzun süre takımda oynadım. Üniversite yıllarımızda arkadaşlarımızla da 25 yıldan beri Bockenheim semtindeki spor sahasında her Cumartesi günleri kendi aramızda oynuyoruz Frankfurt’un tanınmış vergi denkleştirme uzmanı ve yeminli tercüman Ali Tekin maçlarımızı ve seyhatlarımızı organize etmekte. Futbol ve politika beraberce devam ediyor dedi.

Necdet KARAŞAHİN FRANKFURT

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya'da göçmenlere ırkçı saldırı
İtalya'da göçmenlere ırkçı saldırı
"Türkiye, sığınmacılar için olağanüstü çaba sarf ediyor"