Advert

İlk Makalem Yarışması’nın kazananları açıklandı

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “GençDes” programı kapsamında Imagentur GmbH şirketi ile Almanya’da ilk kez hayata geçirdiği “İlk Makalem Projesi’nin kazananları belli oldu. Gelen çok sayıda makale arasından Türkiye konulu en iyi makaleyi yazan ve İstanbul gezisine katılmaya hak kazanan 15 genç, titiz ve kapsamlı değerlendirme sonucu belirlendi.

İlk Makalem Yarışması’nın kazananları açıklandı
Bu içerik 709 kez okundu.
Advert

 

 

 

Yüzlerce genç arasından en iyi makaleyi yazan 15 genç ve aileleri, Imagentur’un Mannheim’daki merkezinde düzenlenen tanışma toplantısında bir araya geldi. Gençlere katılımlarından dolayı teşekkür eden ve İstanbul gezisi kazandıkları için kutlayan Imagentur GmbH Genel Müdürü Tarık Bayram Gölezlioğlu, Almanya’da bu yıl ilk kez düzenlenen projeye gösterilen ilginin kendilerini memnun ettiğini söyledi.

Bu projeye dahil olan gençlerden birçoğunun ileride Alman edebiyatında, Alman medyasında söz sahibi yazarlar olmasını umduklarını dile getiren Gölezlioğlu, “Yaşadığımız toplumda sadece iş-güç sahibi insanlar olmamız yetmiyor. Eğer burada kalıcı isek edebiyatta da, sanatta da, medya sektöründe de kendimizi kabul ettirmemiz, kültürel anlamda kendimizi ispat etmemiz gerekiyor. Bir Türk tarafından Almanca yazılan, Almanların da okuyacağı edebi eserler çıkmasını arzu ediyoruz. Feridun Zaimoğlu, Fatma Aydemir gibi Alman edebiyatında sözsahibi olan Türk yazarların sayısının artmasını istiyoruz. Bu proje inşallah bu amaca hizmet edecek. İstanbul gezisinin gençlerimizin bu anlamda ufkunu açacağını, onları daha fazla motive edeceğini düşünüyorum” dedi. 

İstanbul gezisi kazanan 15 genç 28 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında kültürel bir tura çıkacak. Bu şanslı 15 genç yazar adayı, İstanbul’da her gün bir yazarla görüşecek, kültür-sanat vakıf ve derneklerini ziyaret edecek, tarihi ve turistik yerleri gezecek. Projeye destek veren yazarlar arasında Doğan Hızlan, Ömer Sevinçgül, Ali Ural, Feyza Hepçilingirler, Senai Demirci ve Adnan Özer gibi usta kalemler bulunuyor.

Yazar adayları aynı zamanda İstanbul’da iki büyük yayınevini ziyaret ederek bir bir kitabın tasarım aşamasından baskı aşamasına ve raflardaki yerini alana kadar olan süreci yerinde görme fırsatı bulacak. İstanbul’a döndükten sonra ikinci bir makale daha yazacak olan genç yazar adaylarının bütün bu makaleleri bir kitapta toplanacak, ardından okudukları okullara ve şehirlerin kütüphanelerine hediye edilecek.

İŞTE EN GÜZEL MAKALE YAZAN 15 GENÇ VE İSİMLERİ

Sadri

Okumuş

Selin

Ay

Osman Süreyya

Kaçmaz

Muhammed Furkan

Uzun

Asude

Sarı

Talha

Cimşit

İsmail Melih

Tuzlacı

Burak

Kutun

Merve

Gökalp

Ali Juscha

Tekneci

Muhammed Furkan

Kızıltepe

Mikail

Öztürk

Elif

Keskin

Numan İlkut

Ayvaz

Yavuz

Yorulmaz

 

İstanbul gezisiyle ilgili tüm bilgiler Imagentur’un https://www.facebook.com/imagenturgmbh/Facebook adresinden düzenli olarak paylaşılacak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Brexit'te 'anlaşmasız' senaryoya hazırlanacak
AB Brexit'te 'anlaşmasız' senaryoya hazırlanacak
Almanya'da demir yolu çalışanlarının
Almanya'da demir yolu çalışanlarının "uyarı grevi" ulaşımı aksattı