Advert

Putin ile Steinmeier Moskova'da görüştü

"Ukrayna’nın güneydoğusunda istikrarın sağlanması için Minsk anlaşmalarının temel oluşturması konusunda hemfikiriz"

Putin ile Steinmeier Moskova'da görüştü
Bu içerik 293 kez okundu.
Advert
 

MOSKOVA  - Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Rusya ve Almanya arasında "açık yaralar" bulunduğuna işaret ederek, "Özellikle Kırım’ın ilhakı ve Ukrayna’nın doğusundaki çatışmalar, ikili ilişkilerimiz üzerinde yük olmaya devam edecek." dedi.

Steinmeier, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Moskova’da gerçekleştirdiği görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Almanya ve Rusya arasındaki ilişkilerin, normal düzeyinden çok uzaklaştığını vurgulayan Steinmeier, "Biz ve Rusya, mevcut durumun bizi tatmin edemeyeceği konusunda hemfikiriz." diye konuştu.

Rusya ve Almanya arasındaki ilişkilerde "açık yaralar" ve çözülmeyen sorunlar olduğunun altını çizen Steinmeier, "Özellikle Kırım’ın ilhakı ve Ukrayna’nın doğusundaki çatışmalar, ikili ilişkilerimiz üzerinde bir yük ve yük olmaya da devam edecek." değerlendirmesinde bulundu.

Putin ise Steinmeier ile görüşmesinde Ukrayna meselesinin ele alındığını belirterek, "Ukrayna’nın güneydoğusunda istikrarın sağlanması için Minsk anlaşmalarının temel oluşturması konusunda Sayın Steinmeier ile hemfikiriz. Rusya’nın girişimi olan Ukrayna’ya BM Barış Gücü askerlerinin gönderilmesi konusunu da bu bağlamda ele aldık. Tüm zorluklara rağmen gelişmeye devam eden Rusya-Almanya ilişkilerini daha da ilerletmek arzusundayız." şeklinde konuştu.

AA
Muhabir Emre Gürkan Abay

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fransız bankaları
Fransız bankaları "Çöldeki Davos'u" boykot ediyor
Alman Dışişleri Bakanı Maas Suudi Arabistan ziyaretini askıya aldı
Alman Dışişleri Bakanı Maas Suudi Arabistan ziyaretini askıya aldı