Advert

17. Frankfurt Türk Film Festivali 26 Kasım´da Gala ile start alıyor

Frankfurt'ta geleneksel olarak her yıl düzenlenen Frankfurt Türk Film Festivali, bu yil 17. Kez Türk ve Alman sinema sevenlerle buluşuyor.

17. Frankfurt Türk Film Festivali 26 Kasım´da Gala ile start alıyor
Bu içerik 1474 kez okundu.
Advert

Festival 26 Kasım'da Palais İm Zoo da açılış Gala ile start alıyor. 2 Aralık tarihleri arasında Frankfurt, Offenbach, Dietzenbach kentlerinde filmler gösterilecek. Frankfurt´ta yapılan basın toplantısına Alman basın kuruluşlarıda yoğun ilgi gösterdi. 27 Kasım CineStar MetroPolis sinemasında açılış filmi "Ayla" ile başlayacak.

Türk Film Festivali Başkanı Hüseyin Sıtkı 17. Uluslararası Türk Film Festivali Frankfurt Film Müzesi ve CineStar Metropolis başta olmak üzere, Frankfurt Film evi ve Türkiyeden gelen uzman danışmanlarımız ile düzenlenecek. Festivalin destekçisi bu yıl yine Frankfurter Saalbau. Film Festivali 26 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında CineStar Metropolis, Orfeo´s Erben ve Alman Film Müzesi´nde gerçekleşecek. Sayın Volker Bouffier (Hessen Eyaleti Başbakanı) Boris Rhein (Hessen Eyaleti Bilim ve Sanat Bakanı) Sayın Peter Feldmann ( Frankfurt Anakent Belediye Başkanı) ve Burak Karartı T.C. Frankfurt Başkonsolosu´nun himayesi altında gerçekleşecektir. Hüseyin Sıtkı, Festivalde çoğunlukla yine Türkiye ve Almanya´dan  Filmler yer alacak . Bu alanda 40´a yakın Film göstermek istiyoruz.  Uzun metrajlı Filmlerin yanı sıra belgeseller de yer alacaktır. Ayrıca, Avrupa Filmleri Forumu kapsamında Avrupa´nın değişik ülkelerinden ve festivallı, konuk Ülkerinde de Film proğramda yer alacaktır. Filmler ya Almanca, Almanca dublaj ya da orginal Almanca veya İngilizce altyazı ile  gösterilecek. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine Filmlerin yönetmenlerini, senaristlerini, oyuncularını ve yapımcılarını Filmlerinin gösterimine davet edeceğiz ve program akışına dahil edeceğiz. 17. festival yılımızda programımız yine sergiler, paneller, seminerler ve konserlerle zenginleşecek. Bu yıl festivale uluslararası karakterine uygun olarak yeni bir projeyi hayata geçirmeyi planladık.

Festival Başkanı Sıtkı, her yıl daha  de zenginleşen, farklılaşan seyirci ve her yıl daha da büyüyen proğram içeriği ile Türk Film Festivali´ne karşı beklentiler yıllar içinde çok büyüdü. Festivalin izleyicileri ve ortakları, Film kiralama şirketleri, yapımcılar, destekçiler ve medya dostlarımız haklı olarak bizden yüksek seviyede bir kalite ve profesyonellik beklemektedir. Biz, nasıl bir yükün altına girdiğimiz bilincindeyiz 17. yılımızı da bu beklentileri yine boşa çıkarmıyacağımızdan eminiz dedi.


Necdet KARAŞAHİN-FRANKFURT

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinüzit tedavisi için deniz suyu
Sinüzit tedavisi için deniz suyu
NATO'da tehditlere karşı hızlı cevap hazırlığı
NATO'da tehditlere karşı hızlı cevap hazırlığı