Advert

Kültür Köprüsü hizmete açıldı

Frankfurt – Hessen Eyaletinde sosyal ve kültürel çalışmaları ile tanınan Kassel-Mattenberg DİTİB Mevlana Camii, yeni bir çalışmayla adından söz ettirmeye devam ediyor. DİTİB Mevlana Camii Derneği çatısı altında SFD (Sozialer Friedensdienst) ile birlikte başlatmış olduğu okul öğrencilerinin ev ödevi, özel ders ve gençlere manevi kültürümüzü öğretelim ve yaşatalım adı altında Kültür Köprüsü (Kultur Brücke) adı altında ortak çalışması hizmete girdi.

Kültür Köprüsü hizmete açıldı
Bu içerik 312 kez okundu.
Advert

 

Kültür Köprüsü‘nün açılış programıma Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, Hessen Dini İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Dağlı, SFD'nin Genel Müdürü Eva Del Coza, Kassel Belediyesi Uyum Sorumlusu ile çok sayıda davetli katıldı.

Programa Mattenberg Mevlana Camii Din Görevlisi Semih Öğrünç, eğitimin bereketli olması ve hayırli hizmetler ile sonuçlanması için dua ederek kurdele kesimi ile program başladı.

Proje müdürü Dilek Kul‘un sunumunun ardından Mattenberg DİTİB Mevlana Camii Dernek Başkanı Sümer Baş, eğitime sonsuz destek verdiklerini ve bundan sonra da devam edeceklerini vurguladı. Kassel ve çevresinden programa katılan din görevlilerine, kadın, veli ve gençlik kollarına, cami cemaatine ve çevreden katılan tüm konuklarına verdikleri maddi ve manevi desteklerinden dolayı çok teşekkür etti.

Hessen Dini İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Dağlı da konuşmasında İslam‘ın ilk emrinin oku olduğuna vurgu yaparak, çocukların hem dini hem de okul derslerinin önemli olduğunu söyleyerek, hayırlı olması temennisinde bulundu.

T.C. Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı da, camilerin sadece ibadethane olarak değil, eğitimin de cami bünyesinde olmasının yanında gençlerin kültürel ve sosyal faaliyetlerle de yetiştirilmesi gerekliliğine değindi. Emeği geçenlere teşekkür etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç basınından maç yorumu:
İsveç basınından maç yorumu: "Granqvist rüyayı devam ettirdi"
PasBar’ın 5. Yaş Gününe Muhteşem Kutlama
PasBar’ın 5. Yaş Gününe Muhteşem Kutlama