Advert

Öğretmenler Canımızdır, ‘Gününüz Kutlu Olsun’

24 Kasım Öğretmenler günü, Almanya’nın Frankfurt kentinde büyük bir coşku içinde kutlandı.

Öğretmenler Canımızdır, ‘Gününüz Kutlu Olsun’
Bu içerik 246 kez okundu.
Advert

 

Frankfurt´ta coşku içinde kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri, Frankfurt Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği, Almanya Türk Öğretmenler Derneği ATOF ve Hessen Türk Öğretmenler Derneği TODER´in ortaklaşa katkıları ile düzenlendi.

Frankfurt Türk-Alman Kulübü´nün salonunda gerçekleşen ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´e, ‘Başöğretmen’ unvanının verilişinin 89. Yılı ile bu günün ‘Öğretmenler Günü’ olarak kutlanmasının 36.ıncı yılında düzenlenen etkinliklere çok sayıda öğretmen, öğretmen eşleri ile emekli öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından konuşan Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, ‘Ben de anne babası öğretmen olan bir kardeşinizim’ dedi.

Başöğretmen Ulu Önder Atatürk´ün "Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır" dediği ve eğitime verdiği büyük önemi vurguladığı vecizesini hatırlatarak sözlerine başlayan Başkonsolos Burak Karartı, ‘Öğretmenlerimiz bu övgüye layık olmak için büyük emek vermektedirler. Eğitim en büyük milli meselemizdir. Bu nedenle muasır medeniyetlerin seviyesine ulaşmak için öğretmenlerimiz ile halkımız el ele vermelidirler. Halkımız da öğretmenlerimizi çocuklarına yalnızca alfabeyi öğreten birer birey olarak değil, bizleri karanlıktan aydınlığa taşıyan rehberler olarak görmelidirler’ diye konuştu.

ATOF Başkanı Yücel Tuna da, ‘Almanya’daki öğretmenlerimiz farklı sorunlarına rağmen çocuklarımıza anadillerini unutturmamak, dillerini doğru ve düzgün öğrenmeleri için eşsiz gayretle çalışıyorlar’ dedi.

Konuşmaların sonunda Öğretmenler Korosu, Atatürk´ün sevdiği türküleri seslendirdiler. Türk Alman Derneği’nin organize ettiği Öğretmenler Günü düzenlenen yemek programının ardından sona erdi.

 

Necdet KARAŞAHİN FRANKFURT

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinüzit tedavisi için deniz suyu
Sinüzit tedavisi için deniz suyu
NATO'da tehditlere karşı hızlı cevap hazırlığı
NATO'da tehditlere karşı hızlı cevap hazırlığı