Advert

Fahri öğreticilere yeterlilik belgesi verildi

Hannover bölgesi hizmet içi eğitim seminerine katılan fahri öğreticilere yeterlilik belgesi verildi.

Fahri öğreticilere yeterlilik belgesi verildi
Bu içerik 117 kez okundu.
Advert

 

Camilerde yürütülen din ve eğitim hizmetlerinde görev alabilecek olan fahri görevlilerin tespiti amacıyla yapılan sınavda başarılı olan fahri öğreticilere yönelik düzenlenen seminerin ardından yeterlilik belgesi takdim edildi.

Eğitim döneminin başlamasıyla birlikte camilerdeki Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler dersleri verecek olan fahri görevlilere yönelik Hannover DİTİB Merkez’de düzenlenen seminere; Hannover Dini Danışma Kurulu Başkanı Yusuf Ay, DİB Din Eğitimi Uzmanı Semahat Özgenç ve Köln DİTİB Eğitim Hizmetleri Müdürlüğü’nden Sami Alphan konuşmacı olarak katıldı.

Yeterlilik sınavında ve mülakatta başarılı olan fahri öğreticilerin katıldığı seminerde eğitim dönemi genel uygulama esaslarını anlatan Yusuf Ay, yıl içinde yapılacak hizmetleri, öğrencilerle iyi ilişkiler geliştirmenin yolları konularını işledi. Din Eğitimi Uzmanı Semahat Özgenç, çocuklarda dini gelişme evreleri ve bu evreleri uygun olarak eğitim verebilmek için dikkat edilmesi gereken hususları anlattı. DİTİB Eğitim Hizmetleri Müdürlüğü’nden Sami Alphan ise, etkili din eğitimi metodları ve sınıf yönetimi hakkında sunum yaptı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13. Avrupa Orient Doğu ve Batı Dostluk ve Barış Rallisi
13. Avrupa Orient Doğu ve Batı Dostluk ve Barış Rallisi
"Türkiye saç ekiminde lider ülkelerden"