Advert

"Yurtdışı Türkler Danışma Meclisi İstişare Platformu"

"Her bir konsolosluk bölgesinde aktif sivil toplum kuruluşlarının periyodik olarak bir araya geldiği danışma meclisleri oluşturmak istiyoruz"

Bu içerik 268 kez okundu.
Advert
 

DÜSSELDORF- AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları (YTB) bünyesinde "Yurtdışı Türkler Danışma Meclisi" adıyla yeni istişare platformu oluşturmak için çalıştıklarını belirterek, "Her bir konsolosluk bölgesinde aktif sivil toplum kuruluşlarının periyodik olarak bir araya geldiği danışma meclisleri oluşturmak istiyoruz." dedi.

Türkiye'nin Düsseldorf Başkonsolosluğunda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Yeneroğlu, toplantının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, YTB bünyesinde "Yurtdışı Vatandaşlar Danışma Meclisi" bulunduğunu anımsattı.

Daha verimli ve yeni bir oluşum için çalışma başlattıklarını belirten Yeneroğlu, şunları dile getirdi:

"Yurtdışı Türkler Başkanlığının kurumsal kapasitesinin geliştirilmesiyle ilgili de bazı çalışmalar yapıyoruz. Bir yasal düzenlemeyle ilgili bir önerimiz olacak. Bu öneri çerçevesinde özellikle konsolosluk bölgelerinde sivil toplum kuruluşlarının periyodik olarak bir araya geldiği danışma meclisleri oluşturmak istiyoruz. Bunların gündemlerini biz belirlemeyeceğiz. Sivil toplum kuruluşları bir araya gelsin, kendi içeriklerini belirlesin, kendi gündemlerini oluştursun. Ortak aklı mutlaka onlar bulacaklardır, önceliklerini kendileri tespit edeceklerdir, birbirleriyle iletişimi geliştirecekleri bir mekanizma olacaktır diye düşünüyoruz."

Yeneroğlu, Türkiye'de kamu kurumlarıyla, kamu kurumlarının arazideki çalışmalarını koordine eden, kamu kurumlarının bir araya geleceği koordinasyon kurulu oluşturmayı düşündüklerini sözlerine ekledi.

Konsolosluk bölgesindeki STK temsilcilerinin katıldığı toplantıda Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gürel ile konsolosluk görevlileri de hazır bulundu.

Muhabir Mesut Zeyrek
AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa YeneroğluDüsseldorf Başkonsolosluğu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fransız bankaları
Fransız bankaları "Çöldeki Davos'u" boykot ediyor
Alman Dışişleri Bakanı Maas Suudi Arabistan ziyaretini askıya aldı
Alman Dışişleri Bakanı Maas Suudi Arabistan ziyaretini askıya aldı