Advert
Advert

KUBİ (Kültür ve Eğitim Derneği) Yeni Hizmet Binasına Kavuştu

Frankfurt kentinde KUBİ (Kültür ve Eğitim Derneği) yeni binasına kavuştu.

KUBİ (Kültür ve Eğitim Derneği) Yeni Hizmet Binasına Kavuştu
Bu içerik 366 kez okundu.
Advert

 

 

Hanaulandstr adresinde 752 metre karelik bir alana sahip yeni KUBİ (Kültür ve Eğitim Derneği) binası, 25 büro, konferans ve toplantı salonları ile dinlenme, kafeterya bölümlerinden oluşuyor.

Düzenlenen açılış törenine Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı’nın yanı sıra, Hessen Eyaleti SPD Milletvekili Turgut Yüksel, Yeşiller Partisi Frankfurt Şehir Meclisi Üyesi Hilime Arslaner ve Türk ve Alman Derneklerinin Başkanları ile yöneticiler katıldılar.

KUBİ (Kültür ve Eğitim Derneği) Başkanı Arif Arslaner konuşmasında, ‘Frankfurt’taki okullarda devam eden 40´ın üzerindeki eğitim programı kapsamında, göçmen aileleri ile gençlere destek amaçlı projeler geliştiriyoruz. Ayrıca, KUBİ´nin 25 yıldan beri eğitim konusunda Hessen Eyaleti’nde geliştirdiği projelerinde görev alan halen 16 ülkeden 150 çalışanı bulunuyor’ dedi.

KUBİ’nin (Kültür ve Eğitim Derneği) çok önemli bir misyonu yerine getirdiğini belirten Frankfurt Eğitim Dairesi Müdiresi Ute Sauer, ‘Arif Arslaner ve temsil ettiği derneğin yapmış olduğu projeler takdir edilecek derecede önemli konular. Kendisi de çok güvendiğimiz bir kişilik. Başarılarının devamını diliyoruz, bu süper bir binada daha güzel işlere imza atacağına inanıyoruz’ diye konuştu.

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, KUBİ´nin başında bir Türk Başkan olmasına rağmen bu dernek yalnız Türk toplumuna değil, Alman kesimine de hizmet vermektedir. Derneğin, çalışmaları için Alman makamlarından aldığı destek ve finansal yardımın altını da çizmek lazım. Yeni hizmet binasının Almanya’ya gelen mültecilerin eğitimlerine ve destek programlarına daha geniş olanaklar sunan bir merkez olacağına inancım tamdır. Başkan Arslaner ve ekibine başarılar diliyorum’ dedi.

Necdet KARAŞAHİN-FRANKFURT

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’da kullanılan oylar Türkiye’ye gönderildi
Almanya’da kullanılan oylar Türkiye’ye gönderildi
"İtalya, ikincil göçmen akışını kabul edemez"